MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw kwie 25, 2024 5:44 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz lut 26, 2017 3:11 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: ndz lut 26, 2017 2:08 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Witam wszystkich fanatyków "gwiazdy" :)
od 21.02.2017 r. jestem szczęśliwym posiadaczem Mesia W114 250CE z najlepszego rocznika 1971 :)
stan do całkowitej renowacji..., blacha, silnik, wnętrze..., dobra baza do odbudowy...
Byłem już posiadaczem innych Mercedesów min. 124 200D, 250D, 500E oraz 126 560 SEL
Teraz przyszedł czas na renowacje o której myślę od ponad 20 lat i żeby dojrzeć trochę wody upłynęło w rzekach...
Jest to mój pierwszy projekt odbudowy auta i liczę na pomoc forumowiczów :)
Wkrótce zamieszczę moje pierwsze zdjęcia stanu bazowego a potem sukcesywnie będę zamieszczał fotorelacje z odbudowy...

Na początek mam pytanie:
odbudowa blach, błotniki, drzwi, pokrywy silnika bagażnika wymieniać na nowe, podróby czy może jednak zachować stan dziewicy i wystarczą reparaturki???
Pytanie jest raczej rodzaju jaka odbudowa jest bardziej właściwa do zachowania oryginały mojego cuda..., dodam że jest mnóstwo ognisk korozji, praktycznie na każdym elemencie blacharskim, podłoga raczej do wymiany w całości...

Poszukuję też namiarów na niezbędne części do odbudowy, będę wdzięczny za wszelkie namiary do firm, osób zajmujących się sprzedażą takich części...

Pozdrawiam
Cristoforo71


Na górę
Post: pn lut 27, 2017 9:26 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 15, 2008 10:51 am
Posty: 371
Lokalizacja: Koszalin
Cristoforo71 pisze:
Pytanie jest raczej rodzaju jaka odbudowa jest bardziej właściwa do zachowania oryginały mojego cuda..., dodam że jest mnóstwo ognisk korozji, praktycznie na każdym elemencie blacharskim, podłoga raczej do wymiany w całości...

Pozdrawiam
Cristoforo71


Cześć, gratuluję pasji! Może na początek warto zadać pytanie czy odbudowa tego egzemplarza będzie opłacalna? Jeśli masz karoserię do kompletnej odbudowy, to taniej będzie znaleźć jakiś samochód z USA, poprawić lakier tapicerkę i cieszyć się oryginałem.

Pokaż jak to wygląda i co jest zgodne ze specyfikacją fabryczną, powodzenia!

_________________
W115 240D 3.0 '75 ŻABA SPRZEDANY
W107 500SL '84 CZARNA WDOWA
W123 250 '80 BEKA :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl