MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 1:16 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob lut 24, 2018 10:32 am 
Offline
nowy

Rejestracja: pn lis 21, 2011 12:02 am
Posty: 8
Witam wszytkich , mam tski problem ze swoim mercedesem W115, a dokladnie silnikiem 2.0d 55PS.

Po krotce kreci a nie odpala .

Mianowicie sprawa wyglada tak 2 lata temu po przerwie zimowej na wiosne chcialem go odpalic, elegancko za 2ga proba odpalil

Zadowolony udalem sie na stacje benzynowa zeby go umyc , jednak w czasie jazdy zgasl mi , ale po chwili , znowu odpalil , przejechalem

nim jeszcze ok 500m i zaczal mi sie unosic dym z komory silnika. Zatrzymalem sie otworzylem maske , a tam , cala komora silnika

byla w oleju , ktory wydostal sie z jednego weza , wszystko parowalo, jak auto ostyglo , przypatrzylem sie silnikowi, stopione byly

uszczelki pod obudowa klawiatury.

Auto poprostu mi sie zagotowalo , bo okazalo sie ze nie bylo plynu chlodniczego w ukladzie, z tego co doszedlem, waz tenglowny

od chlodnicy byl sparcialy i caly plyn przez ten okres zimowy wylecial, ja tego przed uruchomieniem nie sprawdzilem i mam teraz tego

skutki - do naprawy.

Chcialbym sie dowiedziec , co teraz zrobic i co moze byc przyczyna ze auto kreci a nie odpala.

wymienilem uszczelki pod klawiatura , pod miska olejowa (bo sie stopily) zalalem olejem, swieze paliwo i dalej nioc, kreci ale nie

zaskakuje.

Czy czasem nie zatarlem silnika (a na to wyglaada :( za TAK :( ) i czy nie bede musial szukac nowego.

Czy cos ewentualnie moge zrobic jeszcze zeby go wreszcie uruchomic?

jak tak, to czy moge wrzucic silnik 3litrowy zamiast 2litrowego ?

czy bede musial oprocz silnika cos jeszcze wymieniac?

I ewentualnie na jakie koszty musze sie szykowac, z gory dziekuje za wszelkie pomocne informacje na moj temat. pzdr LA

_________________
:) Bez GWIAZDY nie ma JAZDY :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl