MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn maja 06, 2024 10:09 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 7:45 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: pn lip 17, 2006 1:45 pm
Posty: 633
Lokalizacja: Dolny Śląsk
kali pisze:
proszę w tym wątku powstrzymać się od komentarzy i przemyśleń na temat medialneo oddźwięku śmierci Agaty, oraz na temat wpływu higienicznego trybu życia na jego długość.
Zawsze można założyć wątek tego tematu dotyczący.
Dla mnie i podejrzewam, że dla wielu Agata jest bohaterem naszych czasów, mimo choroby i świadomości zagrożenia postanowiła dać życie... itd. itd.


Szanowny Moderatorze,
forum jest własnością wspólną i otwartą dla wyrażania opinii przez osoby je wykorzystujące. Jako Moderator powinieneś dbać o przestrzeganie zasad prawa i wspólżycia społecznego na forum, może nawet umiejętnie pobudzać dyskusje, natomiast nie jest Twoją rolą wyznaczanie tematów tabu, przybieranie pozy moralnego superautorytetu oraz cenzurowanie wypowiedzi niezgodnych z Twoimi opiniami - nawet, jeżeli są one kontrowersyjne lub dla Ciebie z jakis względow bolesne.
Pozostaję z wyrazami szacunku, Leopold

_________________
Pozdrawia Leopold


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 8:10 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 23, 2005 7:44 am
Posty: 1473
Lokalizacja: znienacka
leopold pisze:
Szanowny Moderatorze,
forum jest własnością wspólną i otwartą dla wyrażania opinii przez osoby je wykorzystujące. Jako Moderator powinieneś dbać o przestrzeganie zasad prawa i wspólżycia społecznego na forum, może nawet umiejętnie pobudzać dyskusje, natomiast nie jest Twoją rolą wyznaczanie tematów tabu, przybieranie pozy moralnego superautorytetu oraz cenzurowanie wypowiedzi niezgodnych z Twoimi opiniami - nawet, jeżeli są one kontrowersyjne lub dla Ciebie z jakis względow bolesne.
Pozostaję z wyrazami szacunku, Leopold


niestety wielu ludzi umiera na raka - jeszcze raz to powtorze
i nie trzeba byc bohaterem by umrzec

ile biednych dzieci umiera na raka i jakos nikt nie mowi o ich cierpieniach i bohaterstwie?

_________________
mam trocha gratow do MB 123, 116 ;-)

"Szkoda Ziutka. Dobry był z niego herbatnik. Mógł jeszcze pożyć..."


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 8:36 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Przeniosłem dyskusję do działu "Sugestie i opinie o forum" gdyż uważam, ze jest to lepsze miejsce do tej dyskusji niż Hyde Park, a zwłaszcza wątek z kondolencjami.

Oczywiście masz rację, oczywiście forum jest otwarte i każdy ma prawo wyrażać na nim swoje opinie.
Ale opinie te powinny być wyważone, przemyślane i umieszczane w odpowiednich działach i wątkach.
Dyskusja nad tym czy śmierć jest bohaterstwem czy nie według mojej opinii nie powinna toczyć się w wątku dotyczącym personalnie jakiejś osoby. Może to oznaczać, że akurat śmierć tej osoby nie robi na nas większego wrażenia.

Proponuję otworzyć nowy watek dotyczący śmierci, jej medialnego wykorzystania, gdzie każdy będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia i poinformować wszystkich o swoim stosunku do niej.

Pamiętajmy, że forum ma charakter otwarty i może zajrzeć na nie mąż Agaty, jej matka, ojciec, a może w przyszłości córka.

Czy chciałbyś, aby jedna z tych osób wpisała swój komentarz pod Twoim, lub wysłała do Ciebie PW z opinią i kilkoma szczegółami z życia Agaty i tego co się dzieje po jej śmierci?

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 9:39 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
Nie podoba mi się co piszesz - Moderator to nie Cenzor z Prlu
Smutne że zakładasz iż osoby tu piszące są na tyle nie dojrzałe że oprócz wskazania im właściwej drogi to jeszcze sypiesz morałami.
Ja jestem pewien że każdy z nich przemyślał to co napisał, problem polega na tym że ty swoje opinie wprowadzasz w życie a my nie możemy jeśli nie pokrywają się z twoimi.
Akurat wątek Agaty mróz był bardzo dobrym przykładem do toczenia się dyskusji - ponieważ dyskusja miała oparcie w człowieku a bez tego nie można dyskusji podnieść na wyższy poziom niż tylko słowa , w nowym wątku zaraz też ktoś poleci nazwiskiem bo inaczej się nie da - a każda śmierć bez wyjątku to tragedia dla kogoś ..dlatego idąc torem twojego rozumowania skoro forum ma charakter otwarty to każdy może zajrzeć do nowego wątku o śmierci i tam znaleźć swojego krewnego ( pewnie zaraz padnie przykłada Agaty Mróz albo innych osób) i rekacja może być taka sama....
Jeśli HP miał nawiązywać do tego w Londynie to twoja ingerencja go oddala od tego - w moim przekonaniu nikt nie złamał regulaminu tylko wydał swoją opinię - a takich opini być może będzie więcej i nie da się wszystkich schować pod dywanik ...ważne aby nie naruszały norm życia społecznego i tolerancji - ja tam ich nie znalazłem , Leopold też więc coś jest na rzeczy
Pozdrawiam

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 9:45 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Ten watek jest pod obserwacją ... i nie zawaham sie go zamknąć bez zbednego tłumaczenia. :)

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 10:10 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Wątek Agaty Mróz był wątkiem poświeconym uczczeniu jej pamięci, i takim powinien pozostać.

Jeśli ktoś chce pogadać o śmierci i swoim stosunku do niej, o śmierci i stosunku mediów do niej, to nie widzę problemów, można założyć nowy wątek i taką dyskusję prowadzić i jako przykłady mogą padać nazwiska znanych osób, które już zmarły.

Nie zabraniam otwierania nowych wątków i wypowiadania się, daleki jestem od narzucania komuś własnych przekonań i opinii.

Trzymajmy się tematów, to jest moja dewiza.

Jeśli chodzi zaś o moją nadgorliwość to jest zrozumiałe, że zabierając się za nową dziedzinę człowiek stara się zrobić to jak najlepiej, a i to, że Forum ostatnio dopuszczało dość swobodne wypowiedzi i nie zawsze na temat, także może moją nadgorliwość uwypuklać.

Podsumowując, siedzę, czytam i włączam się tam, gdzie wydaje mi się, że wtrącić się powinienem, a jeśli ktoś do tej mojej społecznej pracy mającej na celu tylko i wyłącznie podniesienie jakości naszego forum ma jakieś uwagi zapraszam, aby umieszczał je w dziale „Sugestie i opinie o forum” lub wysyłał PW, odpowiem na każdy, obiecuję.

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2008 4:48 pm przez kali, łącznie zmieniany 4 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 10:10 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 28, 2007 2:46 am
Posty: 1254
Lokalizacja: Bydgoszcz
MacKuz pisze:
Ten watek jest pod obserwacją

rozmowa kontrolowana,
rozmowa kontrolowana ..... [zlosnik]

_________________
Dunkelheit !


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 10:13 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
Kali żeby sprawiedliwości było za dość -Ja doceniam twoją pracę , jesteś najaktywniejszym Modem na forum, wierzę również że masz dobre intencję proszę jednak byś zamiast prewencji wstrzymał się aż do czasu gdy dojdzie do rzeczywistego złamania regulaminu i nie ingerował merytorycznie jako Moderator w wątki ( oczywiście w regulaminie mamy wyjątkowo allegro i zasilanie pojazdu lpg) a jednynie pro Forma+ złamanie reguaminu, natomiast jako forumowicz masz prawo zająć własne stanowisko
Pozdrawiam raz jeszcze

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: czw cze 05, 2008 11:10 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
t.king pisze:
rozmowa kontrolowana,


zaraz dostaniesz minusa za spam :evil:

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 06, 2008 11:43 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 06, 2007 7:56 pm
Posty: 1440
Lokalizacja: WIELICZKA
MacKuz w poprzednim wątku pisze:
Ludzie, żal i współczucie to chyba dość osobista sprawa - klikanie zniczków raczej nic nie znaczy, świadczy tylko o małostkowości ludków którzy klikną trzy klawisze na forum i myślą że tym dali dowód innym o swoim ŻALU.

Z całym szacunkiem, ale może troszkę generalizujesz. To niby są tylko "trzy znaczki", ale chyba jednak nie ma w nich nic złego. Jak umiera ktoś publiczny/pozytywny to ludzie chcą jakoś się z tym identyfikować. Pokazać swój żal i smutek. Bo każdy z nas w bliższym lub dalszym otoczeniu ma/miał ludzi chorych na raka i rozumie ten dramat. Nasze forum na szczęście nie ma w szeregach swoich użytkowników tak zwanych "dzieci NEO" więc myślę, że te "trzy znaczki" są w większości przypadków czymś więcej.

_________________
pozdrawiam
broneq

W123 C 230CE 1983r i W115 220D 1974r
Stare Mercedesy ... są doskonałe.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 06, 2008 12:13 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Właśnie, chcą pokazać, tak bardzo lubisz robić tego typu rzeczy na pokaz ?


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 06, 2008 1:03 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 06, 2007 7:56 pm
Posty: 1440
Lokalizacja: WIELICZKA
Nie o to mi chodziło Xytras, ja po prostu identyfikuje się z chorymi na raka. Zwłaszcza z młodymi ludźmi.
Kiedy byłem w III klasie LO zachorowała jedna z koleżanek z równoległej klasy. Prze półtora roku (do matury) robiliśmy regularne zbiórki na jej leczenie - zamiast jakiś "pajacyków", "WOŚP'ów" itp zbieraliśmy zawsze na nią. Zmarła mniej więcej w połowie sesji maturalnej (w której oczywiście nie uczestniczyła z uwagi na hospitalizację).
Równolegle w LO w Wieliczce (ja chodziłem do Krakowa) tez w moim wieku chłopak (syn kolegi mojej Mamy z LO) zachorował na raka. Znałem go tylko z widzenia. Całe LO wielickie (a co za tym idzie pół miasta) wspierało jego leczenie. Wydawało się, że jest dobrze. Zdał (rok później) maturę i poszedł na studia. Nie dane było mu doczekać nawet pierwszej sesji.

Tymi przykładami z mojego bliskiego otoczenia (wymieniłem młodych ludzi, bo pośród nawet mojej rodziny są/byli chorzy na raka ludzie podeszłym wieku) chcę pokazać, że nie jest to właśnie takie "o jak też wklepię dwa nawiasy i gwiazdkę". Dość dobrze wiem jaki to jest dramat, współczuję rodzinom dotkniętym takimi sytuacjami; i tak, chcę w taki sposób to pokazać.
Jeśli Ty nie chcesz, to nie musisz, ale tak samo jak MacKuz nie możesz generalizować.

_________________
pozdrawiam
broneq

W123 C 230CE 1983r i W115 220D 1974r
Stare Mercedesy ... są doskonałe.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 06, 2008 1:07 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Nie prościej zachować to dla siebie bez afiszowania się nawiasikami?
Dla mnie zbędne i dalej uważam, że to na pokaz.

Bez urazy ;)

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 07, 2008 4:10 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 06, 2007 7:56 pm
Posty: 1440
Lokalizacja: WIELICZKA
Xytras pisze:
Bez urazy

No jacha, że bez urazy. O co miałbym się gniewać, czy "urażać" ;)

_________________
pozdrawiam
broneq

W123 C 230CE 1983r i W115 220D 1974r
Stare Mercedesy ... są doskonałe.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 08, 2008 3:02 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
No nie wiem, ostatnio sporo osób na Ciebie wsiada, sam wiesz o czym mówię, nie chcę do tego jeszcze cegiełki dokładać :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl