MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 7:45 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr paź 08, 2008 7:52 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Witam,

Wątek "Kącik Foto" jest jednym z niewielu, jaki regularnie odwiedzam. Wiem, o czym mówi pierwszy post autorstwa MacKuza, jednak sa sytuacje, w których te zapisy mogą nie mieć zastosowania.

Dziś po niemal miesięcznej nieobecności zajrzałem na forum oraz do tego wątku. Ktoś w bardzo nieelegancki sposób usunął z niego wszystkie moje posty. Było tam wtrącenie na temat pomysłu, aby ów watek nie był za bardzo motoryzacyjny, a po odpowiedzi Skowrona było również potwierdzenie, że moto-fotki artystyczne mają sens (wobec nudnych codziennych fotek aut). Byc może ta uwaga powinna się była znaleźć tutaj - w podforum sugestii i uwag, jednak odpowiedź na ten pomysł nadal znajduje się w wątku foto.

Jeden z forumowiczy zrobił fotkę ptaka i zapytał, co to za ptak. Moja odpowiedź z uwagą dot. zdjęcia została również usunięta. Tutaj nadmienię, że podobne posty w tym wątku dot. ćmy dziennej nadal istnieją.

To jest forum. Ludzie umieszczają pytania oraz foto-pytania. Nie wiem, co i komu strzeliło do głowy, żeby tak bezmyslnie potraktować odpowedzi, które innym mogły się okazac pomocne, a jednocześnie związane były z prezentowanymi zdjęciami. Nie było spamu, nie było niecenzuralnych wyrażeń. Więc o co chodzi?

Uważam, że moderator postąpił bardzo nieprofesjonalnie oraz niekonsekwetnie (inne tego typu posty nadal istnieją w tym wątku), a to rodzi za sobą pytanie: czy owa osoba ma pojęcie o moderowaniu i nadaje się na to stanowisko? Należy czytać posty ze zrozumieniem i sprawdzać, czego one dotyczą, a przed moderowaniem pomyśleć co nieco.

Z drugiej strony, jeśli wątek ma służyć tylko umieszczaniu zdjęć, a nie ich komentowaniu czy udzielaniu odpowiedzi lub pomocnych uwag, to po jaką cholerę mamy galerię zdjęć?

Ukłony

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 9:48 pm przez Sebian, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 08, 2008 11:23 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Od razu powiem że to nie ja.
Nawet nie zauważyłem że coś zostało pokasowane w tym wątku.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 08, 2008 11:45 am 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:51 am
Posty: 1459
Numer GG: 183187
Lokalizacja: Warszawa [WGM]
A w śmietniku ich nie ma?
Ja nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam

Worek

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 08, 2008 1:17 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Sebian pisze:
, żeby tak bezmyslnie potraktować odpowedzi, które innym mogły się okazac pomocne

poniżej te pomocne odpowiedzi, a może jednak to było na innym forum?

Sebian pisze:
Ten ptak to dzwoniec. Żoneczka ma niezłe oko


Sebian pisze:
Zaskoczyłeś mnie. Tego owada po raz pierwszy w zyciu spotkałem w zeszłym roku w Prowansji (południowa Francja) na polach lawendowych w Opactwie Senanque. Nie mam pojęcia, co to za owad. Miałem go gdzieś na fotkach, które szlag trafił z całym dyskiem.

BTW: A może by tak w tym wątku nie umieszczać fotografii motoryzacyjnej? Bo to nudne jest


Sebian pisze:
O, właśnie to miałem na myśli. To, co przed chwilą zapodałeś, jest jak najbardziej na miekscu. A jakby jeszcze załączniki do forum dawało się odpalić z Apple'a, to byłoby wręcz idealnie
<br>Dodano po 3 minutach.:<br>

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sebian pisze:
Należy czytać posty ze zrozumieniem i sprawdzać, czego one dotyczą


w tym temacie pozostaje mi tylko zacytwoać słowa Mistrza z pierwszego postu w wątku "Kącik Foto"

MacKuz pisze:
Kącik Foto - Prezentujemy nasze zdjęcia
Temat ten służy do prezentowania zdjęć, które wykonaliśmy. Nie muszą to być oczywiście zdjęcia związane tylko mercedesami, mile widziana również przyroda, architektura itp. Prosiłbym jednak o niepublikowanie zdjęć z serii "u cioci na imieninach"

Zanim wrzucisz fotkę zapoznaj się z trzema prostymi zasadami:
1. Zdjęcie może mieć maksymalnie 800 pikseli w najdłuższym boku. Jak to uzyskać przeczytasz tutaj.
2. Za jednym razem można wrzucić maksymalnie 3 zdjęcia, przy czym wrzucając więcej niż jedno proszę o numerację fotek.
3. Zdjęcia wrzucamy tak, aby w całości wyświetlały się na forum (nie w postaci miniaturki czy linka).
4. Najlepiej korzystać z forumowego systemu załączników.

Wszelkie posty niespełniające powyższych wymagań będą od razu usuwane, bez powiadomienia autora. Ponadto temat będzie regularnie czyszczony ze spamu, więc posty typu "śliczne", "o jaki fajny piesek" długo w nim nie zagoszczą

Zapraszam do publikacji!

ps.
pomysł podejrzany na forum http://akwarystyka.com.pl .

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 08, 2008 2:24 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Sam chyba kilkukrotnie złamałem napisane powyżej zasady.

Od tego jest moderator aby pilnować zasad, jak trzeba to prosze normalnie wywalać bez ostrzeżenia napisane przezemnie głupoty.

Pozdrawiam

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 08, 2008 9:46 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Kali, napisałem w pierwszym poście tego wątku, że przeczytałem wstęp do Kącika Foto. MacKuz, nie o to chodzi, żeby nie można było nic napisać. Ludzie pytają, to wypada odpowiedzieć. Po co komu galeria zdjęć, skoro nie można się na ich temat wypowiedzieć lub podzielić się informacjamai. Tak czy inaczej: albo zasady stosowane są do wszystkich, albo do nikogo. Zatem jaki jest pomysł na owe zasadamy i ew. komentarze? A może HP to nie najlepsze miejsce na tego typu kącik? A nadgorliwość pozostanie nadgorliwością, choć pewnie bardziej przydałaby się w innych wątkach...

PS. Fakt, że dzwoniec, a nie trznadel. Jestem początkujący w tym temacie i póki co korzystam z opracowań.

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 08, 2008 11:13 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Sebian, a Ty cały czas myślisz, że Twoje wpisy coś wniosły do tego wątku?
A ja Ci piszę, że nic nie wniosły.

Chyba, że uważasz, że informacje o posiadaniu Appla i byciu w Prowancji są coś warte w kontekście publikowanych zdjęć, bo z ptaszkiem jak sam napisałeś coś Ci nie wyszło, a może to jest główna przyczyna porannej frustracji, bo temat zacząłeś o 7:52 am, a to jest raczej czas na kawę i witanie się z ludźmi z uśmiechem na ustach, a nie zaczynanie publicznej awantury.

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: pn paź 20, 2008 10:38 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Jak widać - nic nie wniosły. Szkoda, że patrzysz tylko przez swój pryzmat. Bynajmniej ani nie chwalę się moim komputerem, ani wycieczkami. Mam nadzieję, że o 10:45 można już tutaj pisać... cokolwiek,a nie pod humor moderatora. Wybacz. Pozdrawiam.

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl