MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest wt mar 19, 2024 9:29 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt lis 27, 2018 8:42 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
:-?

Załącznik:
WP_20181124_17_19_55.JPG
WP_20181124_17_19_55.JPG [ 87.92 KiB | Przejrzano 19166 razy ]

Załącznik:
WP_20181124_17_19_36.JPG
WP_20181124_17_19_36.JPG [ 89.06 KiB | Przejrzano 19166 razy ]


Na górę
Post: ndz gru 02, 2018 5:46 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: ndz cze 05, 2005 11:06 am
Posty: 1531
Lokalizacja: WROCŁAW
https://www.youtube.com/watch?v=6l0NbFhPM48&t=18s

[zlosnikz]

A tak na poważnie to ból serca właściciela musi być spory. Nie pękaj naprawi się...

_________________
W140 600SEL
W123 280 CE M119
W123 280 E - do remontu, nowe serce już jest!! :)
W116 450 SE - Babcia
R129 300SL-24
W212 350 CDI
ExW124 220TE
EX W210 290 TD -wierny jak stary pies
EX W124 320 TE


Na górę
Post: pn gru 03, 2018 7:24 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
No przykra sprawa...


Na górę
Post: pn gru 03, 2018 7:41 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Nie wiem co zrobić. Naprawi się, pewnie tak, ale nawet nie znam żadnego blacharza. Nie to, że dobrego/zaufanego/itd, ale w ogóle żadnego. Jak zacznę pytać po kolei, to wiadomo - każdy najlepszy, zrobi tip top, naprawiał takich już dziesiątki, a później jak jest, raczej pisać nie trzeba.
Zniechęciłem się. Ale pociąć na części jednak szkoda...


Na górę
Post: wt gru 04, 2018 2:26 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
https://www.youtube.com/channel/UC8HTSr ... S6JeEXo4gw

Do niego, tylko jego terminy...


Na górę
Post: śr gru 05, 2018 12:17 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: ndz cze 05, 2005 11:06 am
Posty: 1531
Lokalizacja: WROCŁAW
Jak podłużnicy nie złamałeś to raczej kosmetyczna sprawa.
Wspawanie tego pasa i pasowanie nie powinno przerosnąć blacharza.
Do totalschade to mógłbyś dać po czołówce z tirem [zlosnikz]

_________________
W140 600SEL
W123 280 CE M119
W123 280 E - do remontu, nowe serce już jest!! :)
W116 450 SE - Babcia
R129 300SL-24
W212 350 CDI
ExW124 220TE
EX W210 290 TD -wierny jak stary pies
EX W124 320 TE


Na górę
Post: wt sty 15, 2019 6:33 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
jakub_gozdzik pisze:
Jak podłużnicy nie złamałeś to raczej kosmetyczna sprawa.
Wspawanie tego pasa i pasowanie nie powinno przerosnąć blacharza.
Do totalschade to mógłbyś dać po czołówce z tirem [zlosnikz]

Poszło powyżej zderzaka, tylko górny pas, no i maska z błotnikiem + przyległości. Pewnie trzeba będzie wstawić górne mocowanie błotnika, bo się harmonijka zrobiła w przedniej części, ale oczywiście jeszcze z nikim n/t naprawy nie rozmawiałem [jezyk] . Dlatego jeszcze nie zabrałem się za kompletowanie części, ale powoli zaczynam o tym myśleć!
Maskę obiecał mi Milosh, jeden problem z głowy, nie wiem co z błotnikiem. Co się teraz kupuje żeby dało się zamontować?


Na górę
Post: sob sty 26, 2019 7:48 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Dobra, dzięki tej wielkiej ilości rad wiedziałem, jakie błotniki wybrać, więc kupiłem od razu dwa, lewy też.
Na dodatek dzisiaj odbyły się oględziny blacharskie, więc można powiedzieć że ostro działam :] Niestety uznaliśmy, że pas przedni należałoby wymienić cały, okulary L i P razem z górną belką. Panowie, nikt nie chomikuje jakiegoś??


Na górę
Post: wt lut 12, 2019 11:00 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
wojz pisze:
Dobra, dzięki tej wielkiej ilości rad wiedziałem, jakie błotniki wybrać, więc kupiłem od razu dwa, lewy też.
Na dodatek dzisiaj odbyły się oględziny blacharskie, więc można powiedzieć że ostro działam :] Niestety uznaliśmy, że pas przedni należałoby wymienić cały, okulary L i P razem z górną belką. Panowie, nikt nie chomikuje jakiegoś??


Napisałem Ci wiadomość prywatną.

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
Post: wt mar 26, 2019 10:50 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Elo.
Pas przedni okazał się nie lada problemem, dostałem kilka ofert, jeden nawet kupiłem, ale cóż... dramat. Mam zdjęcia, ale szkoda czasu na oglądanie.
Aż tu nagle... pyk!
Załącznik:
IMG_2.JPG
IMG_2.JPG [ 52.45 KiB | Przejrzano 18028 razy ]
Takie cuda! [totalszok]

Kupiłem też nowy fartuch, specjalnie wybrałem taki z naklejką Klokkerholm (celowo nie piszę, że to Klokkerholm), bo stwierdziłem, że skoro się do niego przyznają, to przynajmniej będzie jako tako trzymał kształty. I się k... zdziwiłem, na worku z piaskiem bym se to lepiej z arkusza blachy wyklepał.
Załącznik:
IMG_20190304.JPG
IMG_20190304.JPG [ 66.39 KiB | Przejrzano 18028 razy ]

Cienkie toto jak złotko z czekolady, niedopasowane, mocowania śrub to jakis żart, nawet otwór na przewód kierunkowskazu ma nie taką średnicę :-? Ale co tam otwór na kabel, zobaczcie na mocowanie kierunkowskazu i powiedzcie, jak debil, który to wymyślił, wyobraża sobie jego montaż :lol: . Trudno, wycięli z tego gówna tyle, ile trzeba było, nie ma rady. Trzeba też było dać nowe zawiasy maski, bo się połamały. Jeden z forumowych kolegów obiecał mnie poratować, ale akurat na jakiś czas chyba gdzieś zniknął, więc musiałem się przejechać do tych chamów z Radostowic i samemu wykręcić, bo potrzebne były natentychmiast i nie mogłem czekać ani chwili.
Maskę mam oryginalną i całkiem ładną, do tego kupiłem piękną atrapę chłodnicy, też oryginał. Chłodnica NRF, oczywiście nowa.
Jedyne, czego jeszcze nie mam, to porządne reflektory. Trochę mnie korci, żeby wsadzić prostokątne... Ktoś ma doświadczenia z Depo? Nowe w sklepie są po 180PLN, także w sumie niewiele więcej niż sama regeneracja odbłyśników.
Na razie trzeba to wszystko poskładać do końca i ostatecznie w kupę, no i zobaczymy jak pójdzie z lakierem.


Na górę
Post: sob kwie 13, 2019 1:36 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Słuchajcie drogie dzieci, jeżeli ktoś rozsądny i godny zaufania wam proponuje pomoc, to z niej skorzystajcie zamiast wynajdywać sobie powody, przez które tego nie zrobicie.
Dla mnie perspektywa naprawy na odległość była problematyczna, i teraz mam za swoje.


Na górę
Post: ndz kwie 14, 2019 11:57 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Wybacz, ale rzadko bywam na forum. Wysyłam Ci mój nr.tel. na p.w. Jeśli czegoś będziesz potrzebował, to dzwoń, tak będzie łatwiej i szybciej.
Powodzenia w ukończeniu naprawy, cały czas trzymam kciuki za ten projekt.

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
Post: śr kwie 17, 2019 9:29 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Dzięki, ja Ci w jednej wiadomości podałem do siebie, ale akurat tę skasowałem po tym, jak natychmiast musiałem dostarczyć bardzo pilnie potrzebne graty i nie mogłem czekać, więc się stała nieaktualna. Wczoraj okazało się, że jednak nie ma wszystkiego....teraz szukam maski. Podobno ta, która miała być zamontowana, nie jest za specjalna. Nie wiem, nie widziałem. Z wiadomych powodów taki zakup na odległość raczej odpada, muszę poszukać na miejscu.
NIe wiem tylko dlaczego nazywasz to "projektem"? To zwykła naprawa po, niegroźnej właściwie, stłuczce. Cała robota to wstawienie pasa przedniego i przedniej połowy fartucha. Do tego podprostowanie brzegów podszybia w okolicy kratek i spasowanie wszystkiego. Dałem wszystkie części nowe/porządne/najlepsze jakie można dostać. Żadnego naciągania, prostowania, grzania, klepania. Chociaż.... trwa to już tyle, że może to i projekt :/ I kosztuje też.
Nie robiłem nawet żadnych zdjęć, bo mnie coś trafia, jak za każdym razem mówię to samo, i co tam jestem, to nie jest zrobione to/tak, jak mówiłem.
Ogólnie odechciało mi się wszystkiego i chyba już go nie chcę.


Na górę
Post: pn lip 08, 2019 10:31 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr kwie 07, 2004 5:29 pm
Posty: 2204
Jest bardzo źle, nic nie zostało zrobione tak, jak było uzgodnione ani tak, jak powinno.
Poczynając od terminu, przez wstawienie elementów, spasowanie, polakierowanie. Polakierowanie? Co ja mówie... jakbym nabrał farby do ust i splunął wyszłoby lepiej.
nawet kolor jest nie taki - tu ciekawa sytuacja. Otóż dzwoni do mnie "wykonawca" i chwali się z dumą, że pomalowane i wyszło ZAJ****ŚCIE!
No cóż.. widać jak - nie ten kolor, zacieki, rysy, powierzchnie nieprzygotowane, lakier odłazi, niedomalowane itd. Mówię:
-przecież ten kolor jest inny
- no nie bedę mówił że nie
i zamiast poprawić, to "wypolerował" go i nieudolnie pędzlem zamalował niektóre niedomalowane miejsca, co właściwie nie ma znaczenia, bo i tak pomalował bez podkładu albo bez przygotowania powierzchni (a najpewniej jedno i drugie), więc i tak trzeba wszystko zrywać - umowa była taka, że wszystko piaskuje.
Załącznik:
IMG_8412a.JPG
IMG_8412a.JPG [ 19.79 KiB | Przejrzano 17157 razy ]

Załącznik:
IMG_8408a.JPG
IMG_8408a.JPG [ 27.87 KiB | Przejrzano 17157 razy ]

Załącznik:
IMG_8409a.JPG
IMG_8409a.JPG [ 27.23 KiB | Przejrzano 17157 razy ]

Później może opiszę dokładniej, na razie wrzucę kilka filmów, bo widać więcej niż na zdjęciach. Nie jest to wielka kinematografia, przepraszam za dłużyzny :P (dajcie znać czy działają, bo to moja pierwsza przygoda z youtube). Na początek, jak kto ma ochotę może zobaczyć jak pasują reflektory i kierunki, przy okazji można wyrobić sobie zdanie odnośnie jakości lakierowania:
https://youtu.be/Rag3hvSdHUA - prawy
https://youtu.be/LjwhcEKUhDg - lewy
A tu dowód, że niepasujące kierunki to nie jest wina kiepskiej jakości błotników: https://youtu.be/-QfwTUBqMBo
Jeszcze na koniec podszybie - motaż kratki... https://youtu.be/Swmd5GUYuJ8

A jeszcze! patrzcie, jak zamalował pas dolny :D
Załącznik:
IMG_8288a.JPG
IMG_8288a.JPG [ 52.57 KiB | Przejrzano 17157 razy ]


Jeszcze coś dodam, bo to oczywiście nie wszystko. Zasadniczo sp..lił nawet to, czego nie robił!
Do tego mam jeszcze sporo obserwacji, przykrych niestety, n/t sprzedawców części.


Na górę
Post: śr lip 10, 2019 12:01 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Ze spierdololo, to oczywiste.
Ale nie zrob sobie za duzej krzywdy wiezac, ze taka naprawe mozna zrobic absolutnie bez sladow, zwlaszcza, ze zzyles sie z tym autem i masz pojecie jak to powinno wygladac. Mitu ma racje, to jest projekt. Nie ze wzgledu na rozmiar prac, ale dzisiaj, zeby to zrobic na takim poziomie, zeby nie wkurwialo, to trzeba nie tylko zaplacic, ale najezdzic sie i nachodzic.


Podmalowywanie pedzlem odpryskow po walce z materia przy montazu i pasowaniu elementow oczywiscie teoretycznie nie powinno sie zdarzyc, ale to normalne, ze sie zdarza i ze nikt nie bedzie rwal lakieru z tego powodu. Nawet u najlepszej fachury taka naprawa to po czesci sztuka oszukania oka. Nie mozna przegiac paly, ale tez nie warto utknac w takich szczegolach.


Roznice w odcieniu akrylu to nic w porownaniu do metalicznych. Jesli mieszal nawet sredniorozgarniety kolorysta, to jest szansa, ze po jakims czasie i to wcale nie dlugim, nawet jesli lakiernik jechal bez przepryskow na sasiednie elelemnty, lakier "siadzie" i najpierw przestana zauwazac nieswiadomi, a pozniej Ty.

_________________
123. W, S i C.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl