MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest wt mar 19, 2024 11:06 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob sie 28, 2021 7:13 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: pn lis 29, 2004 11:14 am
Posty: 533
Lokalizacja: Kobyłka
Witam,
Mam problem z pompka paliwa w mojej qp.
Mianowicie nie chodzi. Po zmostkowaniu pinów coś tam się odzywa, ale wygląda to tak jakby była zablokowana.
Pompa 3 miesiące temu była wymieniana na nową, chodziła bez problemu, od ok 2.5 miesiąca nie jeździłem Mercem i dzisiaj taki zonk.

Macie jakiś pomysł czy da się coś z tym zrobić bez demontażu i wymiany pompki? Nie chce mi się jej od nowa wyciągać.

Będę wdzięczny za jakąś radę.

_________________
Mercedes W123 82r. 2.3CE
ex:
Mercedes W123 78r. 2.3E
Mercedes W124 90r. 3.0D Turbo
Mercedes W123 81r. 2.8E Kombi
Mercedes W123 82r. 2,4D "Taryfa"
Mercedes W123 81r. 2.4D "beczkowóz"
Mercedes W123 78r. 2.4D automat


Na górę
Post: pn wrz 13, 2021 4:09 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
gieniek pisze:
Witam,
Mam problem z pompka paliwa w mojej qp.
Mianowicie nie chodzi. Po zmostkowaniu pinów coś tam się odzywa, ale wygląda to tak jakby była zablokowana.
Pompa 3 miesiące temu była wymieniana na nową, chodziła bez problemu, od ok 2.5 miesiąca nie jeździłem Mercem i dzisiaj taki zonk.

Macie jakiś pomysł czy da się coś z tym zrobić bez demontażu i wymiany pompki? Nie chce mi się jej od nowa wyciągać.

Będę wdzięczny za jakąś radę.

Domyslam sie, ze poprzednia pompa tez przestala chodzic i dlatego zostala wyminiona? Mozliwe, ze w ukladzie jest stare paliwo, z ktorego, szczegolnie przy wysokich temperaturach, wytracaje sie osady, ktore z kolei blokuja pompe. Mialem juz tak kilka razy. W takim wypadku odlaczam pompe i podlaczam ja bezposrednio do akumulatora. Czasami trzeba kilka, kilkanascie razy podlaczac ja na krotka chwile zeby "przelamala opor" tego osadu, ktory ja blokuje. Jezeli nie ruszy to czesto pomaga odwrocenie biegunow - tak na przemian (to jest silnik pradu stalego i moze obracac soe w obie strony - konstrukcja pompy rowniez na to pozwala). Generalnie jezeli sie odzywa to powinna odzyc po takiej terapii wstrzasowej ;)

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
Post: śr gru 08, 2021 2:09 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr wrz 05, 2007 8:57 pm
Posty: 1203
Wykręć pompę i z wejścia do pompy zobacz czy są jakieś brudy lub biały proszek, lub jeśli nic nie ma to jest wadliwa pompa.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl