MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 6:26 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: pn lip 01, 2019 10:51 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 21, 2006 9:43 pm
Posty: 604
Lokalizacja: Łódź
Czołem wszystkim,

piszę bo wpadłem na pomysł zakupu auta ale potrzebuję porady od użytkowników.

Sytuacja wygląda tak, że muszę zmienić samochód i kupić coś oszczędnego do jeżdżenia.
Zaczynam pewien projekt, jest to początek dlatego nie do końca wiem jak będzie z przebiegami. Póki co, wychodzi mi około 30 - 35 kkm rocznie.
Myślę nad leasingiem jakiegoś plastiku z Dieslem (Focus, Octavia, Ceed, Rapid) - budżet max 50 k zł. Ale skoro nie wiem ile dokładnie będę musiał jeździć to nie wiem też czy aż takie katowanie się ma sens :lol:
Dziś zaświtała mi może mądra, a może bardzo głupia myśl - zamiast pakować się w leasing plastiku z Dieslem może wpakować się w zgniliznę z dużą benzyną i lpg. Tak, zastanawiam się czy roli tymczasowego wozidła nie powierzyć w/s 210 280/320 (najchętniej)/420/430 + lpg.
Popatrzyłem trochę na ogłoszenia i znalazłem 2, w mojej ocenie, w miarę ogarnięte auta:
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... 0be9bd2f1a
https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... 0be9bd2f1a

Znam oczywiście temat jakości blachy w 210. Ale słyszałem też, że mechanicznie to są bardzo dobre konstrukcje. W porównaniu do wymienionych wyżej plastików, taka 210 będzie też znacznie przyjemniejsza w trasie pod względem komfortu i osiągów.
Pytanie do obecnych/byłych użytkowników 210 jest zatem takie - czy do wyżej wymienionych potrzeb, jest sens pakować się w 210? Czy użytkowanie dwieściedziesiątki pod względem mechaniki jest uciążliwe? Czy zacisnąć zęby i brać plastik, a o 210 zapomnieć na zawsze? :lol:

Dajcie proszę znać, podzielcie się swoimi doświadczeniami, będę bardzo wdzięczny:)

_________________
W123 200 1982


Na górę
Post: wt lip 02, 2019 8:18 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:13 pm
Posty: 2628
Lokalizacja: Jaktorów
Masz czas na zabawy z blacharką to 210 będzie OK. Ja codziennie robię 100 km do roboty po autostradzie.
Jak szukałem samochodu to zastanawiałem się nad 210 ale to co zobaczyłem pod spodem mnie zniechęciło. Nie umiał bym dbać o auto widząc z tamtej - ocienionej strony - brak przyszłości. Czwarty rok już piłuję A8 D2. Zrobiłem 100 tys i gdybym miał kupować kolejny to też kupię ósemkę. Aluminium robi robotę, purchle są ale raczej blacharsko to można by ją ujeżdżać jeszcze ze 20 lat.

_________________
Pamiętaj, że Mercedes daje znać, że go coś boli. Nie bagatelizuj oznak słabości.
190E 2.6 - bez LPG - Megasquirt 3.
Chcesz coś naprawić? skonstruować? - www.ldl-elektronika.pl


Na górę
Post: śr lip 03, 2019 10:16 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw gru 04, 2003 8:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: Słupsk
Okular to bardzo przyjemne auto. Ciche, mocne, z porządną skrzynią i bardzo pojemne. Niestety nie można w nich przebierać i to bez względu na to, jaki ma się budżet. Wyszedłbym od takiej tezy, że dobrego okulara się nie sprzedaje. Zwyczajnie nie ma go czym zastąpić. Oglądałem wyłącznie benzyniaki, egzemplarze za 20 tys, które nie były warte 50% tej ceny i takie za 5 tys, które jeszcze kupy się trzymały. oczywiście chciałem żeby były jak najlepiej wyposażone. Ostatecznie kupiłem zdrowego Classica za ok 10 tys z motorem 2,6, który przez 2 lata stał niezarejestrowany w krzakach. Może nie jest to biedak ale daleko mu do wyposażenia egzemplarza z pierwszego linku. Za to mam pewność, że Twoje planowane przebiegi byłyby tym egzemplarzem do zrealizowania.
Nie ma żadnego wyboru a koszty oglądania są wysokie. Akcja wymaga cierpliwości i faktu zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, w wyniku których ktoś chce się pozbyć czegoś dobrego.
Auto z pierwszego linku, to samochód bardzo tani. V8, 4Matic, LPG a do tego wymienione świece i serwis olejowy, to okazja nad okazjami. Tego samochodu, w tej cenie - nie powinno być 5 minut po wystawieniu
Drugi wydaje się mieć cenę odpowiadającą stanowi.

_________________
Obecnie: W140 S350 1995, Audi A6 C6 3,2
Dawniej:123 240D 1982, 123 200 1979, 123 240D 1981, 123 230TE 1982, Volvo 340 DL Variomatic, Volvo 760 2,3T, W163 3.2 W168 1.6, Volvo V70 1998, Lexus LS400 1995


Na górę
Post: czw lip 04, 2019 11:42 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 03, 2010 10:54 am
Posty: 746
Lokalizacja: Warszawa
A skoro jesteśmy przy A8 D2 to jest nawet jeden obiecujący: http://www.gieldaklasykow.pl/audi-a8-4- ... n-wroclaw/

_________________
'79 C123 280CE Evergreen :)


Na górę
Post: wt lip 09, 2019 2:54 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 21, 2006 9:43 pm
Posty: 604
Lokalizacja: Łódź
Dzięki Panowie za (p)odpowiedzi.
Po przemyśleniu tematu odpuszczam 210. Będę chciał okleić samochód więc raczej wybiorę jakiegoś badziewiastego Rapida i tyle.
Dzięki raz jeszcze :)

_________________
W123 200 1982


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl