MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn maja 13, 2024 12:08 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pt cze 05, 2009 10:48 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 24, 2009 1:22 am
Posty: 151
Lokalizacja: Śląsk, Pszczyna
przemojek pisze:
poprzeglądałem trochę to forum i nabieram coraz bardziej chęci na oryginalność...


i to rozumiem :)

przemojek pisze:
stare padło


pracuj nad nim, a pewnie Ci sie odwdzięczy

Pozdrawiam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Tytuł:
Post: sob cze 06, 2009 12:29 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: wt gru 04, 2007 4:52 pm
Posty: 1454
Lokalizacja: ok.Cieszyna/Słupsk
Ja też proponuje rozkodować vin i zrobic auto na oryginał. Jeżeli decydujesz sie na inny kolor, wybierz jakiś z ówczesnej palety mercedesa. Szyberdach pozostaje zaspawać i zacynować. Myslę, że taki samodzielny remont to piekna sprawa, mozna sie wiele nauczyć.

_________________
W124 200D - Śnieżyna
W124 300D - Menczysław (ex)
W123 240D - Kruszynka (ex)
Skoda Favorit 135L+LPG (ex) - pierwsza dziewczyna-przeinwestowana, dobrze, że z nią nie wpadłem


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 16, 2009 11:45 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
witam, dość długo mnie tutaj nie było, ale to z pewnych powodów natury... chyba nijakiej. Tak że wakacyjny remont został wstrzymany, dopiero niedawno ruszył z kopyta. Kiedy indziej opiszę dokładnie co i jak, dziś jednak mam prośbę co do pomocy wyboru koloru...
Pod koniec tygodnia planuję pomalować w końcu meśka. Zdecydowałem, że odpuszczę sobie oryginalny kolor, lecz zostanę przy palecie w123. Wybór padł na kolor niebieski (już na 100%) Jednak nie jestem w stanie wybrać ostatecznie odcieniu, głównymi kandydatami są: 932 Lapisblau, 931 Magnetitblau oraz 929 Nautikblau. Jednak na stronie http://www.astralsilber.de/farbcodes/farbcodes.htm zdjęcia są dość... słabej jakości, dlatego piszę tego posta z prośbą o pomoc w wyborze koloru! ;)
lub też ewentualnie, jeśli ktoś posiada, proszę o wklejenie zdjęć w123 właśnie z takimi kolorami!
z góry wielkie dzięki za jakikolwiek odzew! ;)
pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 17, 2009 5:35 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 25, 2007 3:08 pm
Posty: 2149
Numer GG: 309237
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek
zmiana poszycia dachu jak w mojej qp to najlepszy sposób na usunięcie szklanego bajeru[/img]

_________________
V-ce Prezes MB/8 Club Poland
560SL, 560SEC, 280SEL 4.5, s115, 230C,W123 300usa, C111 5.0 puzzle, 1502, 635CSi, 840Ci, 911 3.0SC targa, XJS 4.0


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 17, 2009 6:59 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
z szyberdachem poradziłem sobie w inny sposób, został zaspawany, niestety nie mam zdjęć z prac :roll:
jak z tymi kolorami? poradzi ktoś? :x

Obrazek

a to taki mój ideał! piękny jest i chciałbym zrobić wszystko, żeby mój prezentował się podobnie 8)
także tak jak wcześniej wspominałem, chciałbym obniżyć zawieszenie, bo kurcze ukrywać nie będę, że na seryjnym zawieszeniu w123 jest okropnie brzydki (takie już mam zdanie) :-?


Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 11:30 pm przez przemojek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 17, 2009 10:34 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Moim zdaniem na tym obniżonym jest okropnie brzydki, ale o gustach podobno rozmawiać nie należy. Nie wiem tylko po co ludzie chcą obniżać zawieszenie w klasycznym samochodzie z około 70konnym motorem na pokładzie. Chyba tylko po to, żeby rozpierdzielić sobie miskę olejową :o
No cóż... Jestem z miasta to i wiejskiej estetyki nie zrozumiem...

Kolor moim zdaniem wybrałeś fajny. Mógłby by być może nieco jaśniejszy, ale nie jest źle.

Pozdrawiam

_________________
ex W123 300D 83'
ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 17, 2009 10:41 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
Piątal pisze:
Jestem z miasta to i wiejskiej estetyki nie zrozumiem...

odpuść sobie kolego teksty w takim stylu :) mnie to nie rusza...
Klasyk na glebie prezentuje się o wiele ładniej, choć jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy wypowiadają się na temat o którym pojęcia nie mają...
silnik planuję wcisnąć 3.0, mam już taki z 5tką skrzynią, także mocy będzie więcej ku woli ścisłości 8). Być może w przyszłości, o ile gotówki przybędzie, zeswapuję mesine na jakiś nowocześniejszy, z większą gromadką koników silnik :D
poza tym, beczka nie jest aż tak wielkim klasykiem, nikt nie będzie płakał jeśli 'zepsuję' jeden egzemplarz...


Na górę
 Tytuł:
Post: czw gru 17, 2009 11:15 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 24, 2009 1:22 am
Posty: 151
Lokalizacja: Śląsk, Pszczyna
Witam.


przemojek pisze:
beczka nie jest aż tak wielkim klasykiem, nikt nie będzie płakał jeśli 'zepsuję' jeden egzemplarz...


Masz racje, płakał nikt nie bedzie, ale myśle sobie, że poklasku w kierunku tuningowania, czy jak to sprytnie nazywasz swapowania W123, na tym forum chyba nie znajdziesz.


przemojek pisze:
Piątal napisał:
Jestem z miasta to i wiejskiej estetyki nie zrozumiem...

odpuść sobie kolego teksty w takim stylu mnie to nie rusza...



Piątal tylko wyraził swoje zdanie, chyba kazdy ma do tego prawo, no nie?

Kolor faktycznie bardzo fajny, zastanowiłbym sie jeszcze nad 930 silberblau. Miałem beczke w tym kolorze, bardzo dobrze sie prezentuje.

Pozdrawiam.

sojczyn

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 18, 2009 12:13 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
sojczyn pisze:
Piątal tylko wyraził swoje zdanie, chyba kazdy ma do tego prawo, no nie?


owszem, masz racje... ale po co od razu w taki kąśliwy sposób, nazywając mnie wieśniakiem... bo chyba taki podtekst zamieścił w swoim 'zdaniu' :x
sojczyn pisze:
ale myśle sobie, że poklasku w kierunku tuningowania

i to także w pełni rozumiem, lecz jednak hej! po co od razu krytykować? Trochę więcej zrozumienia i tolerancji 8)

co do:
sojczyn pisze:
zastanowiłbym sie jeszcze nad 930 silberblau.

masz może jakieś zdjęcie, przykład? :)


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 18, 2009 12:42 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 24, 2009 1:22 am
Posty: 151
Lokalizacja: Śląsk, Pszczyna
W słońcu:

Obrazek

W cieniu:

Obrazek

Pozdrawiam.

sojczyn

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 18, 2009 9:20 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Piątal pisze:
Moim zdaniem na tym obniżonym jest okropnie brzydki, ale o gustach podobno rozmawiać nie należy. Nie wiem tylko po co ludzie chcą obniżać zawieszenie w klasycznym samochodzie z około 70konnym motorem na pokładzie. Chyba tylko po to, żeby rozpierdzielić sobie miskę olejową :o
No cóż... Jestem z miasta to i wiejskiej estetyki nie zrozumiem...

Kolor moim zdaniem wybrałeś fajny. Mógłby by być może nieco jaśniejszy, ale nie jest źle.

Pozdrawiam


Może skoczysz i zaparkujesz gdzieś w zakazanym miejscu i zaczniesz skandować jakie to wieśniaki są z mieszkańców wsi??


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 18, 2009 8:00 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
a więc trochę szczegółów:
karoseria w pełni przygotowana do tryśnięcia w kolor, pewne kroki ku temu zostały nawet podjęte, ale pogoda i ta piździawa za jej sprawką nie pozwoliła dziś dokończyć dzieła :-? :lol:
Jutro od rana malujemy!
a tu zdjęcia z przygotowania meśka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: pt gru 18, 2009 11:40 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Cytuj:
Może skoczysz i zaparkujesz gdzieś w zakazanym miejscu i zaczniesz skandować jakie to wieśniaki są z mieszkańców wsi??

Skończę co? Nigdy nie parkuję w zakazanych miejscach a to, że mieszkańcy wsi to wieśniaki, to chyba oczywiste? Niby kto mieszka na wsi, mieszczuchy? :)

Mercedes wygląda fajnie. Jeśli go nie obniżysz za bardzo ani nie wstawisz gryzących się felg to może wyjść ładne auto.

Pozdrawiam.

_________________
ex W123 300D 83'

ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: sob gru 19, 2009 1:16 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw cze 04, 2009 9:23 pm
Posty: 55
tak by było jasne, mieszkam w mieście, nie na wiosce :)
być może i nie jest to tak wielka aglomeracja jak Szczecin, bo liczy tylko 17 tyś. mieszkańców, ale myślę, że daje rade! :D
drogi porobione, wszystko gładkie i płaskie, więc czemu nie obniżać? przecież zawsze można powrócić do oryginalnej postaci, nie narusza to ogólnej konstrukcji auta!?


Na górę
 Tytuł:
Post: sob gru 19, 2009 10:48 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:20 pm
Posty: 385
Lokalizacja: turek wlkp
Piątal pisze:
Cytuj:
Może skoczysz i zaparkujesz gdzieś w zakazanym miejscu i zaczniesz skandować jakie to wieśniaki są z mieszkańców wsi??

Skończę co? Nigdy nie parkuję w zakazanych miejscach a to, że mieszkańcy wsi to wieśniaki, to chyba oczywiste? Niby kto mieszka na wsi, mieszczuchy? :)

Mercedes wygląda fajnie. Jeśli go nie obniżysz za bardzo ani nie wstawisz gryzących się felg to może wyjść ładne auto.

Pozdrawiam.

jestem wieśniakiem
a raczej będę bo za parę lat przeprowadzę się w piękna malowniczą i cicha okolice krowy świnie traktory lasy łąki pola dookoła [zlosnik]

_________________
w120 180 1959r
w111 220Sb 1964r
w116 280S 1977r
w126 280SE 1984r
w124 200D aftomat 1993r "menczysłaf" ex
Audi A4 b7 2006 - żonowóz


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl