MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:09 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn kwie 28, 2014 10:00 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
Zderzaki poskręcane (zostało gumę założyć na tylny) od wewnątrz zabezpieczone woskiem noxudol

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Fotele - na pierwszy rzut oka tragedia...
Obrazek Obrazek

fotel kierowcy pierwsze pranie
Obrazek Obrazek

oparcie kanapy pierwsze pranie
Obrazek Obrazek Obrazek

siedzisko kanapy pierwsze pranie
Obrazek Obrazek Obrazek

kanapa po pierwszym praniu - po włożeniu do auta pewnie będzie jeszcze jedno ;)
Obrazek Obrazek

części do odratowania fotela kierowcy (chcę wymienić tylko sam środek)
Obrazek Obrazek

"nowa" podstawa akumulatora 2 razy podkład + chlorokauczuk
Obrazek

w komorze silnika też się dzieje ;)
Obrazek

a już jutro... auto jedzie na włożenie silnika :)

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: pn kwie 28, 2014 7:51 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
Obrazek

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: sob maja 17, 2014 10:19 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
Jako, że auto jeszcze nieodebrane od mechanika, update z prac "okołoremontowych". Co do samego auta, to wszytko mechanicznie poskładane, jest jakiś problem z elektryką (przekaźnik załącza pompę paliwa, pompa sama w sobie działa, ale paliwa nie pompuje :/ ) Ale wracając do wpisu - ja wiem, że może to na tyle roboty nie wygląda po zdjęciach, ale zajęło kilka ładnych godzin dzisiaj ;)

Pacjent nr 1 - gumy zderzaka przedniego

Stan - tragiczny. Popaćkane podkładem, częściowo pomalowane srebrzanką, pobrudzone jakimiś smarami itd. W kolejności: Dimer-> Shiny Garage T&G -> Nitro -> skrobanie nożem -> znowu nitro -> Tenzi Prix -> Meguiars Quik Interior (wiem, że to do wnętrz, ale dobrze odżywia plastik i gumę :) ) Na drugim zdjęciu górna guma gotowa, druga przed prixem.

Obrazek Obrazek

Pacjenci nr 2 i 3

Prowadnice powietrza na nogi pasażerów tylnej kanapy
Stan niewiele lepszy niż gumy zderzaka - smar, rdza, resztki kleju, wtopione resztki dywaników (?) ogólnie mówiąc plac zabaw ;) ścieżka podobnie jak przy gumach, obyło się bez skrobania nożem ;)
"poziome" przed i 50/50
Obrazek Obrazek

"pionowe" przed, 50/50 i po
Obrazek Obrazek Obrazek

Następnie dopadłem element, którego nie potrafię nazwać (nadszybie ? ;) ) Tutaj stan był o wiele lepszy, wyprane pistoletem piorącym typu Tornador i środkiem do mycia/prania tapicerki marki CARVALET. Na to poszedł Meguiars Quik Interior.
Na zdjęciach widać stan przed, 50/50 w trakcie prania (trzeba się przyjrzeć, na żywo zdecydowanie bardziej było widać różnicę), oraz gotowy element już po wszystkim
Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnim "dużym" elementem była deska rozdzielcza. Zdjęcia mi nie wyszły :( najlepsze (co nie znaczy dobre) zdjęcia poniżej - przed i po. Zrobione jak "nadszybie" ;)
Obrazek Obrazek

w tak zwanym międzyczasie (jak coś schło czy tam reagowało) zrobiłem apteczkę. Zastanawia mnie, czy do niebieskiej tapicerki szły czarne apteczki ? co ciekawe, wewnątrz pokrywka jest właśnie niebieska, czyli nie jest to raczej przekładka z innego auta. Brakuje (chyba) jakiejś naklejki ze znaczkiem, że to apteczka - tak wnioskuję, po kwadraciku od góry
dwie fotki przed, dwie po
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

jakiś plastik (wiem, super opis, ale taki mi w rękę wpadł ;) chyba z fotela maskownica prowadnicy - ale głowy nie dam :) )

Obrazek Obrazek

_________________
//w123 280e


Ostatnio zmieniony ndz maja 18, 2014 9:10 am przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: ndz maja 18, 2014 9:04 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 20, 2007 1:04 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Łódź
Kurde, ale serwo mogłeś jednak pomalować... [szalone]

_________________
SODOWANIE PIASKOWANIE SZKIEŁKOWANIE LAKIEROWANIE PROSZKOWE
W123: 230E Автомат 230TE Автомат


Na górę
Post: ndz maja 18, 2014 9:08 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
będzie pomalowane :) to samo pytanie na beczkolandii padło, wyleciało mi to z głowy na etapie blacharskim, ale jak wróci auto od mechanika, to je zdemontuję i dam do piaskowania :)

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: wt maja 27, 2014 9:33 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
fotel kierowcy odebrany od tapicera :)
Obrazek


Parę gratów uzbieranych
lampki tablicy, wzmocnienie wewnętrzne tylnego błotnika, spinki dolnych listw
Obrazek Obrazek Obrazek

spinki wodozgarniaczy, kołki listw bocznych, reperaturki tylnych błotników
Obrazek Obrazek Obrazek

uszczelka bagażnika i HIT- fabrycznie nowe mocowanie zderzaka :) (potrzebuję jeszcze drugą stronę w dobrym stanie - ma ktoś ? )
Obrazek Obrazek

zabrałem się za ratowanie atrapy chłodnicy - zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Obrazek Obrazek

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: sob maja 31, 2014 5:56 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
Ponieważ "nowe" lampki wyglądały podle, musiałem je lekko odświeżyć.
Obrazek Obrazek
Kilkadziesiąt minut i...
Obrazek Obrazek

Podłodze bagażnika też się dostało - niby jej nie widać spod wykładziny, ale co tam ;)
Obrazek Obrazek

Uzupełnienie poprzedniego wpisu - po ostatnim wytrawieniu ramki grilla, dzisiaj poprzeczki zostały dokładnie wymyte, z aluminiowymi poprzeczkami zrobiony porządek i całość skręcona do kupy i wypolerowana, oraz założony został znaczek kupiony kiedyś na złomie... niestety wyszło dużo czarnych kropek spod chromu, będę musiał rozejrzeć się za nową ramką chyba :(
Obrazek Obrazek Obrazek

Zacząłem prać wykładzinę... a że jest w stanie złym, to trochę to trwa :/ dzisiaj udało się wyprać taki kawałeczek (przed -> po) :
Obrazek Obrazek

No dobra, nie tylko tamten kawałek ;) jeszcze część pod nogami kierowcy
Przed -> po -> porównanie ze stroną pasażera
Obrazek Obrazek Obrazek

jak widać Tornador miał co robić ;)
Obrazek

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: sob cze 14, 2014 1:05 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
W zeszły czwartek auto zostało odebrane od mechanika. Silnik i napęd wróciły do karoserii :) Doszło trochę nowych części, silnik został wyregulowany itd. Wiem, że nie wygląda, ale i na to przyjdzie czas ;) Niestety komora musi być poprawiona (za miękka masa na łączeniach - popękał tam lakier) Oczywiście serce się raduje, po wielu miesiącach udało mi się przejechać po placu kilka metrów ;)

Obrazek Obrazek

Wreszcie dotarł długo poszukiwany gadżet do samochodu - bez którego nie wyobrażam sobie mercedesa w123 ;)
Obrazek

Do tego zakupiłem nowe odboje maski, oraz prawe mocowanie zderzaka (niestety nikt z ludzi ogłaszających się "wszystkie części do w123" nie miał takiego :/)
Obrazek Obrazek

I dalsza część przygotowań do montażu :

Lusterka (zdjęcia nie pokazują dobrze efektu :( )
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

tapicerka szyberdachu (nie wyszła idealnie, mimo wielu prób rdzawy nalot nie chce się poddać :/ )
Obrazek Obrazek

tapicerka z plastiku tunelu środkowego (wylała mi się jakaś woda na nią czego nie zauważyłem i od jesieni sobie gniła :( ale chyba coś z niej będzie :) )
Obrazek Obrazek

tapicerka tyłu tunelu środkowego
Obrazek Obrazek

plastiki spod deski rozdzielczej
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

podstopnica przed -> po
Obrazek Obrazek

rączki drzwi
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Tunel środkowy przed -> po
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Półka po (na żywo kolor jest bardziej żywy):
Obrazek

takie dwie fotki "w trakcie" :)
Obrazek Obrazek

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: wt cze 17, 2014 12:25 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 28, 2008 6:49 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Piękna robota. Teraz już wiem, jak powinien wyglądać mój środek po remoncie, nic tylko brać przyklad [zlosnikok]

_________________
1980' 200D OM601 922/032


Na górę
Post: pn cze 23, 2014 8:04 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
Gucio SLR pisze:
Piękna robota. Teraz już wiem, jak powinien wyglądać mój środek po remoncie, nic tylko brać przyklad

Dzięki za miłe słowa :)

Jako że auto dopiero zaczyna swoją przygodę z lakiernikiem (Pierwsze szlify ;) ) wklejam kolejny odcinek telenoweli pt: "jak sprzątałem własne auto"

szybka robota z listwami spod lamp - lekka polerka i nabłyszczanie
Obrazek

dłuższa robota z tapicerkami drzwiowymi. Całość wyprana, a mbtex zabezpieczony Shiny Garage Apple Dressing. Wszystko było w stanie złym, niestety nie jest idealnie - materiałowe wstawki są już odbarwione od słońca, aczkolwiek widać to tylko w pełnym słońcu (w samochodzie na 90% nie będzie tego widać). tylko jedna fotka przed. Tylne boczki są zrobione z czterech (jak dawno temu pisałem, w moim aucie były założone głośniki w miejsce popielniczek). Swoją drogą chętnie przygarnę taką jedną niebieską w dobrym stanie :)
Obrazek

Przód:
Obrazek Obrazek
Tył:
Obrazek Obrazek

Wszystkie:
Obrazek

W międzyczasie ogarniałem boczki bagażnika (przed -> po)
Obrazek Obrazek

Wreszcie dokończyłem tapicerki pod nogami
Obrazek

i jeden boczek tunelu środkowego (przed -> po)
Obrazek Obrazek

przy okazji jakiś plastik się nawinął (jak pamiętam maskownica wiązki)
Obrazek Obrazek

tutaj mi brakuje kawałka :( kupię chętnie :)
Obrazek Obrazek

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: pn cze 30, 2014 8:27 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
małe odświeżenie zapasówki:

Obrazek Obrazek

Nigdy jeszcze nie czyściłem tak wiele razy felgi, aby uzyskać tak niezadowalający efekt. Koło potraktowałem wielokrotnie najbardziej żrącymi zasadami i kwasami jakie mam "w arsenale" , do tego kilkukrotnie tzw "deironizer". Decyzja zapadła - felgi pójdą do piaskowania (po sezonie) i lakierowania

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: śr lip 30, 2014 5:03 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
stagnacja... i z mojej strony (zeszły miesiąc upłynął pod znakiem przygotowań do ślubu i wesela) i ze strony warsztatu (sezon urlopów)

Mi udało się w końcu kupić szybę przednią zieloną bez paska (nową :) ) oraz opony z rantem 195/70 r14 :)
Obrazek
Obrazek

w aucie niewiele zmiany - doszły reperaturki tylnych błotników, trwa pasowanie elementów, początki szpachlowania spawów, itd. Już nie pamiętam, czy pisałem, że kupiłem kiedyś listwy dolne, bo moje były poniszczone... w każdym bądź razie okazało się, że listwy były przyklejone nie dlatego, że były zniszczone mocowania, tylko dlatego, że ktoś naprawiając spód drzwi usunął otwory. Tak, że i tutaj zeszło trochę na odtworzenie ich.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: czw lip 31, 2014 2:11 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr sie 19, 2009 8:18 am
Posty: 123
Lokalizacja: Warszawa
Jakim środkiem potraktowałeś plastiki z wnęk bagażnika?

_________________
w123 230CE 83


Na górę
Post: czw lip 31, 2014 8:54 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
jak dobrze pamiętam to samo nabłyszczenie shiny garage apple dressing. A mycie ironx + dimer

_________________
//w123 280e


Na górę
Post: wt mar 03, 2015 1:47 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt cze 26, 2007 9:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraków
Historia auta nie urwała się, poniżej relacja z dalszych walk:

druga połowa sierpnia

Na zdjęciach niewielki postęp. Ale pracy wykonany ogrom, do końca tygodnia auto powinno być w podkładzie

Obrazek Obrazek Obrazek

a mówią, że to kobiety mają dużo kosmetyków ;)
Obrazek

druga połowa września 2014

pomału, pomalutku... ale cały czas do przodu :) zostało ogarnąć doły drzwi prawej strony i zapodkładować je waz z maską. A potem lakier :)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

koniec września 2014

podkład, podkład, jeszcze więcej podkładu ;)

Obrazek

Obrazek Obrazek

Podłoga bagażnika... też podkład ;)
Obrazek Obrazek

kieszenie bagażnika, tutaj o dziwo - podkład :) w prawej wzmocnienie wymęczone, ale... jest ono niedostępne, żaden handlarz typu "w123 na części" czy też inne "wszystkie części do w123" nie miał takiego (tj. jeden miał tylko zardzewiałe lewe). Jeszcze pójdzie guma na łączenie blach po wstawkach.
Obrazek Obrazek


Drugi tydzień października

postępy mało spektakularne, ale jednak są ;)

Próg i przedni słupek ogarnięte:
Obrazek Obrazek

dach w podkładzie:
Obrazek

mocowania uszczelek szyberdachu, krawędzie itp historie:
Obrazek Obrazek

połowa listopada 2014
Mam fatalne zdjęcia polakierowanego bagażnika w środku, wczoraj widziałem polakierowane wnętrza drzwi, w tym tygodniu będzie polakierowane już całe wnętrze auta i prawdopodobnie dach z zewnątrz, w następnym tygodniu prawdopodobnie reszta karoserii...

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

druga połowa listopada
Dach wewnątrz ogarnięty. Najwyższy czas na lakier zewnątrz auta :)

Obrazek Obrazek Obrazek

początek grudnia 2014
Pomału, pomału do przodu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zmatowiony do lakierowania

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Połowa grudnia 2015
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

23 grudnia 2014 roku
uwaga... werble....

10....

9...

8...

7...

6...

5...

4...

3...

2...

1...

Polakierowany :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Początek stycznia 2015 - ostatnie chwile u lakiernika

Zrobiłem parę zdjęć jak to wygląda. Blacharka poskładana i spasowana wraz z listwami itd. W najbliższym tygodniu odbieram to auto. Zgrałem zdjęcia i się przeraziłem - delikatna warstwa kurzu oświetlona błyskiem z komórki zrobiła efekt auta leżącego 15 lat w szopie :) Co zostało? polakierowanie progów na właściwy kolor i wypolerowanie lakieru

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

17 stycznia 2015
Już w garażu :) Jestem bardzo zadowolony, ponad rok przecież to wszystko trwało. Pewnie jakieś niedoróbki wyjdą, ale wszystko można poprawić.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Wyprowadziłem "żeby zacząć składać". Większość czasu podziwiałem demolkę w instalacjach elektrycznych i pneumatycznych... dlatego stwierdziłem, że zacznę od lusterek :)
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Oczywiście okazało się, że były dwa rodzaje lusterek kierowcy (z większym i z mniejszym trójkątem mocującym do drzwi) i moje nowe odnowione lusterko nie pasowało. Po dłuższej walce udało się z dwóch zrobić jedno...

Obrazek

Niestety nie pomyślałem, że przed lusterkiem pasuje założyć wodozgarniacze, listwy itd, więc porzuciłem zakładanie lusterek i wziąłem się za ogarnięcie elektryki. W zasadzie części elektryki. Małego kawałka chaosu ;) Kilka niepotrzebnych kabelków powiedziało "Pa pa".
Obrazek

koniec stycznia 2015

Czas na małą relację z tego tygodnia :)

Na zdjęciach wygląda na pół godziny pracy - faktycznie był ból, krew i łzy... w ciągu tygodnia robiłem dwie rzeczy: jedną jest montaż wyposażenia drzwi, a drugą usunięcie w pełni sprawnego i niezawodnego elektrycznego centralnego zamka i zastąpienie go niepewnym i zawodnym pneumatycznym.

Krótka historia o lewej stronie auta:
Najpierw chromowane obróbki okien, później kilkukrotnie trójkątna szybka (skleroza, niby tylko półtorej roku temu to rozbierałem, ale już pomyliłem kolejność ;) ), bardzo długa walka z chromami na rynienkach (co ciekawe prawa strona poszła w 10 minut), montaż szyby, listw pod szybą, nowych uszczelek prowadzących szybę, montaż nowych wodozgarniaczy. Uszczelki drzwiowe, oraz progowe również nowe (ale lakiernik zakładał).

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Udało się założyć lewe lusterko, o którym ostatnio pisałem :)
Obrazek Obrazek

Wewnątrz, jak wspomniałem wcześniej, też się działo. Wiedząc, że czeka mnie nierówna walka postanowiłem sobie trochę pomóc i zaopatrzyłem się w pompkę podciśnieniową. Małe porównanie starego i nowego siłownika:

Obrazek Obrazek

Z prawej zostało przeciągnąć przewody (ale nie mam warunków w garażu (nie otworzę drzwi na oścież z prawej strony), a na polu pada śnieg. Z lewej przewody już przeciągnięte, przelotki gumowe założone itd. Do tego nie mam zdjęć, ale założony już jest akumulator podciśnienia nad bakiem, oraz siłowniki klapki paliwa i zamka klapy.

Obrazek Obrazek

No i aby nie było za miło okazało się, że szyba z prawych przednich drzwi jest biała - co skutecznie zahamowało prace nad prawą stroną auta...

Połowa lutego 2015
Rzadko aktualizuję, bo idę małymi kroczkami. Co trochę podciągnę do przodu to czegoś brakuje, albo jest zepsute. Udało się kupić i założyć ostatnią szybę, kupiłem i założyłem nowe gumy rynienek, praktycznie skończyłem pneumatykę (czekam na zaworek zwrotny i dobry siłownik - niby jeden już mam, ale sprzedający wysłał z przednich drzwi zamiast tylnych. Na bieżąco ogarniam elektrykę i różne małe pierdoły.

Boki auta:
Obrazek Obrazek


Dzisiaj udało mi się założyć ramę szyberdachu i prowadnicę linki. Wyczyn, bo robiłem to sam ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze sporo przede mną...
Obrazek

Pieśń przyszłości... trzeba im poświęcić "trochę" czasu ;)

Obrazek

Pierwszy marca 2015

Doczekałem się zaworu zwrotnego do pneumatyki - podejrzewam, że to on był przyczyną wymiany zamka na elektryczny ;) Niestety nie ma zamiennika, a w ASO na zamówienie z Niemiec 2 tygonie...

Obrazek

w tym tygodniu miałem wielkie plany, a skończyło się na wielkiej walce z anteną...

Zrobiłem wiązkę, okazało się, że we wtyczce brakuje "pinów", udało się je odzyskać i przerobić z zupełnie innej wtyczki.

Obrazek Obrazek

Zostało tylko wymienić bat (dużo filmików w necie jest) i montować. Niestety... okazało się, że były różne modele anteny auta 6000 i różne maszty. Rozróżnia się je po VINie auta. Jakby nie patrzeć nie miałem numeru VIN auta ze szrotu, z którego wykręciłem antenę. Sprawę ułatwił fakt, że dostępne są tylko do tej nowszego typu, a te starsze są niedostępne. Kupiłem na ryzyko...

Obrazek

No to co, do dzieła. Podpinam do prądu, i antena wchodzi ładnie :) Ufff, udało się, maszt jest z tej wersji :) Uśmiech trochę zgasił fakt, że nie wsunęła się do końca. Spoko - w filmikach pokazują, że trzeba ją wysunąć i wsunie się już cała. Niestety... nie koniecznie. No to rozkręcam, patrzę, szukam i znajduję: połamane fragmenty anteny w "rurce" prowadzącej maszt do silnika.
Obrazek

Poskładałem, odpaliłem pełen nadziei i... wsuwa się głębiej, ale dalej nie do końca. Szybka inspekcja pokazała, że prowadnica jest w środku "zagięta" a w zasadzie "zacięta" czymś i blokuje masz (nawet ten stary) mechanicznie. No to co - wiertarka w dłoń i rozwierciłem prowadnicę tak, że wszystko chodziło gładko. Kolejna próba i kolejny zawód. Nadal antena nie chodzi do końca :(

Obrazek

Podejrzenie padło na ogromną ilość smaru w prowadnicy - stwierdziłem, że "coś się ślizga", więc przeczyściłem, odtłuściłem, podłączyłem i kolejna porażka.
Obrazek

Stwierdziłem, że coś musi być nie tak,znalazłem resztki starej linki i... wyszło szydło z worka, stary maszt miał zupełnie inną linkę niż nowy, czyli jednak mam antenę "nienaprawialną" z masztem od innego modelu. Stara linka jest cieńsza i gładka, nowa grubsza i nacinana
Obrazek

Pogrzebałem w internecie i wszystko stało się jasne. Wszystkie odwiedzane przeze mnie strony mówiły jasno, że tej anteny nie da się naprawi, że jedyna opcja to ten karbowany maszt, ale antena się nie wsuwa do końca :/
Ale... stwierdziłem, że "tak być nie może". Zacząłem oglądać, szukać, mierzyć i znalazłem winowajcę. Nóż, papier ścierny, pilnik i niby nic, ale antena złożona

Obrazek Obrazek

i co ciekawe :) udało się tak przerobić antenę i nową linkę, że efekt końcowy działa tak:
Obrazek Obrazek

Mogę być z siebie dumny ;)

_________________
//w123 280e


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl