MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pn kwie 29, 2024 7:27 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: wt mar 27, 2007 9:04 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 01, 2006 10:54 am
Posty: 67
Lokalizacja: K-Koźle
A co do tego czarnego jeszcze to sprawa wygląda tak, że oni malują na tłusty metal. Więc musi to później odchodzić. To jest, dlatego tak zrobione żeby podczas przechowywania nie skorodowało.

_________________
Mercedes W115 I seria 1972 rok


Na górę
 Tytuł:
Post: pt kwie 06, 2007 11:23 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Dobra widzę, że wypowiedziały się autorytety marcin280e i Stomek, więc co ja biedny mogę? Ale spróbuję!

Pominę tutaj wypowiedzi co niektórych osób co myślą, że to jest nakładane natryskowo, bo nie chcę nikogo obrażać. Panowie pomyślcie logicznie. Katoforeza jest nakładana elektrolitycznie, więc bardzo dobrze przylega, pod spodem nie ma żadnego syfu i jest jej pożądana fabrycznie cienka warstwa. Odpowiedzcie mi teraz jaki lakiernik i na jakim sprzęcie jest w stanie odtworzyć tak doskonałą powłokę... możecie myśleć ile chcecie, ale odpowiedź jest tylko jedna - żaden lakiernik, w żadnej kabinie, żadnym gruntem nie odwtorzy takiej powłoki. Nowe nadwozie całe jest poddane takiemu procesowi i przy ewentualnych naprawach nie zrywa się fabrycznej katoforezy (może ona być w róznych kolorach)!
Problemy z korozją biorą się stąd, że tępogłowi lakiernicy przy matowaniu mogą poprzecinać się do żywego na krawędziach czy rantach i później nie domalować albo bezmyślnie wierzą w antykorozyjne właściwości fillera...

11owca pisze:
A co do tego czarnego jeszcze to sprawa wygląda tak, że oni malują na tłusty metal. Więc musi to później odchodzić. To jest, dlatego tak zrobione żeby podczas przechowywania nie skorodowało.


:o [nnn] [uhaha]

Jak będzie rozpisany konkurs na najlepszy cytat z forum to tym tekstem wygrałeś go awansem na najbliższych kilka lat [zlosnikok] ! Chyba nie wiesz co piszesz. Na tłusto to można sobie posmarować chleb smalcem. Nie wiem co jeszcze wymyślicie, aby przepchnąć swoje teorie.

Kali czy można prosić o zdjęcia z przebiegu prac?
Chyba celowo dawkujesz nam przyjemność ;) .

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: sob kwie 07, 2007 5:31 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Mitu pisze:
Kali czy można prosić o zdjęcia z przebiegu prac?
Chyba celowo dawkujesz nam przyjemność .


Następna porcja po 14.04.2007.
Są już aluminiowe felgi – przywracana jest im dawna świetność w Markach na Słonecznej :),
Jest nowy tłumiczek, jest ta mała kratka do uśmiechu pod zderzakiem, właśnie zrywam z niej czarną farbę, którą ktoś nie wiadomo po co go pomalował.
Samochód natomiast zaczyna się powoli malować, najpierw elementy odłączone, a później reszta.
Obrazek

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 12:26 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
kali pisze:
Następna porcja po 14.04.2007.


Już jest 15.04 [zlosnik] ;) .

kali pisze:
Są już aluminiowe felgi – przywracana jest im dawna świetność w Markach na Słonecznej :),


Jeśli jesteś wyznawcą kultu "tylko tak jak z fabryki i zgodnie z numerami" to muszę Cię z martwić, bo felgi aluminiowe w Twoim aucie złamią tę zasadę.

kali pisze:
jest ta mała kratka do uśmiechu pod zderzakiem, właśnie zrywam z niej czarną farbę


Uważaj z tym "zmywaczem", bo ta kratka jest plastikowa.

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 5:09 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
Mitu pisze:
kali napisał:
Następna porcja po 14.04.2007.

niestety obowiązki służbowe uniemożliwiły mi wyjazd do miejsca reaktywacji :( , dalsza fotorelacja za tydzień :)


Mitu pisze:
Jeśli jesteś wyznawcą kultu "tylko tak jak z fabryki i zgodnie z numerami" to muszę Cię z martwić, bo felgi aluminiowe w Twoim aucie złamią tę zasadę.

W tym wypadku złamię tę zasadę, podobają mi się aluski, a jak przestaną mi się podobać to sprzedam :)

Mitu pisze:
Uważaj z tym "zmywaczem", bo ta kratka jest plastikowa.


ten plastik to chyba nawet napalm wytrzyma :), kratka wyczyszczona.
Dzięki klubowemu koledze - w tym miejscu pragnę podziękować Mu jeszcze raz - mam oryginalne wygłuszenie, które po renowacji nada się do Lizusa. (na zdjęciu po pierwszej fazie renowacji)

Obrazek

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 6:10 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Mitu pisze:
Jeśli jesteś wyznawcą kultu "tylko tak jak z fabryki i zgodnie z numerami" to muszę Cię z martwić, bo felgi aluminiowe w Twoim aucie złamią tę zasadę.


Ale jako wyposażenie dodatkowe chyba może być ?? Ale na dekielkach wygląda zdecydowanie klasyczniej [cool] pozatym wszystko kwestia gustu. Na paliwie z lat 70 tych już nie będziemy chyba jeździć a na felgach jeszcze możemy.

Kali gratuluję zapału bo to auto to trochę ;-) moja skromna zasługa a i Generał pewnie pęknie z zazdrości hehe [zlosnik]

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 8:49 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
sebi pisze:
Ale jako wyposażenie dodatkowe chyba może być ?? Ale na dekielkach wygląda zdecydowanie klasyczniej [cool] pozatym wszystko kwestia gustu. Na paliwie z lat 70 tych już nie będziemy chyba jeździć a na felgach jeszcze możemy.


Sebi spokojnie, źle mnie zrozumiałeś, ja jestem zwolennikiem oryginalności, ale nie lubię przesady, którą niektórzy w numerologii uprawiają. O gustach nie ma co dyskutować, a jazda na paliwie z lat 70-tych jest tak samo nie możliwa co i bezsensowna. Poza tym ja tam się nie znam, ale felgi aluminiowe były zarezerwowane dla M 110.

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 9:08 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Mitu pisze:
Sebi spokojnie,


Spokojnie wiem że wszystko co oryginalne jest OK.


Mitu pisze:
Poza tym ja tam się nie znam, ale felgi aluminiowe były zarezerwowane dla M 110.


Były standardowo w modelach wyższych z M110 ale można je było chyba dokupić jeżeli ktoś sobie życzył. No chyba że się mylę...

64/0 Leichtmetallräder 1.332- 1 .554-

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 9:47 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
sebi pisze:
Były standardowo w modelach wyższych z M110 ale można je było chyba dokupić jeżeli ktoś sobie życzył. No chyba że się mylę...

64/0 Leichtmetallräder 1.332- 1 .554-


Będę się jednak upierał, że były zarezerwowane dla aut z M 110, ba nawet zaczęły być dostępne (w W 114) wraz z wejściem do palety M 110. Rozpiętość cenowa tak jak podałeś (początek 1972 rok i koniec 1976 rok).

PS Co ciekawe na początku w W 123 były też tylko do aut z M 110, dopiero jak do palety weszło Coupe (1977 rok) to zaczęły być dostępne również do 230 C. Pół roku później (nadal 1977 rok) gdy do palety weszło T (kombi) to można je było domówić do każdego C i T oraz do 6-cio cylindrowych limuzyn (250 i 280/E). Dopiero od 1978 roku aluminiowe felgi były opcją do każdej wersji W 123...

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 10:17 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Mitu pisze:
Będę się jednak upierał, że były zarezerwowane dla aut z M 110


Dla silników M110 były w wyposażeniu standardowym.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 10:51 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
sebi pisze:
Kali gratuluję zapału bo to auto to trochę moja skromna zasługa a i Generał pewnie pęknie z zazdrości hehe


Sebi dostałeś dwa razy "pomógł" raz za Lizusa i raz za wygłusznie. ;)
Co do Generała to chyba już pękł [zlosnik] :)

A kapselki i stalowe felgusie także są i jak już wspomniałem jak mnie się znudzi to zmienię ;) :roll:

Fajna i pouczająca ta dyskusja o felgach aluminiowych.
No i tak się zastanawiam czy do 200D zakładać taki wypas ;) , ale biorąc pod uwagę, fakt że kratka na podszybiu nie będzie lakierowana czyli także do 200D nie pasująca to chyba na razie te alusy zostawie :)

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Ostatnio zmieniony ndz kwie 15, 2007 10:57 pm przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: ndz kwie 15, 2007 10:54 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
sebi pisze:
Dla silników M110 były w wyposażeniu standardowym.


Może na niektóre rynki albo w jakichś specjalnych pakietach, ale generalnie* były za dopłatą i to tylko dla wersji z M 110. Z resztą wystarczy przestudiować zdjęcia z fabrycznych folderów...

* - zdecydowana większość

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 16, 2007 9:22 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 27, 2001 2:00 am
Posty: 696
Lokalizacja: Łódź
kali pisze:
No i tak się zastanawiam czy do 200D zakładać taki wypas ;) , ale biorąc pod uwagę, fakt że kratka na podszybiu nie będzie lakierowana czyli także do 200D nie pasująca to chyba na razie te alusy zostawie :)


Ja dla odmiany w swoim 230.4 mam długi zderzak i żyję [zlosnik], to kratka czy aluminiowe felgi przy tym są mało istotnym detalem.
PS
Powiem Ci szczerze cały czas kombinuje jak go zmienić na oryginał...

_________________
W 115 230.4 '73 automatic
VW T3 Westfalia '83
DAS BESTE ODER NICHTS...


Na górę
 Tytuł:
Post: pn kwie 16, 2007 10:07 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Mitu pisze:
Może na niektóre rynki albo w jakichś specjalnych pakietach, ale generalnie* były za dopłatą i to tylko dla wersji z M 110. Z resztą wystarczy przestudiować zdjęcia z fabrycznych folderów...


No sprawdziłem i w tym samy źródle jest info że wyłącznie dla aut z silnikiem dwuwałkowym a jednocześnie są już oferowane w roku 1968 jako wyposażenie dodatkowe oczywiście za dopłatą 1332 DM. Ciekawe jak to było naprawdę :roll: <br>Dodano po 1 minutach.:<br>
arbies pisze:
Ja dla odmiany w swoim 230.4 mam długi zderzak i żyję


Ale jakbyś miał taki od warszawy albo syrenki to kto to wie ;-)

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: wt kwie 17, 2007 11:12 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
w czołgu fabrycznie były stalówki 6J 14 cali ... a był z 1980 roku i mial M110

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 57 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl