| MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz https://www.forum.w114-115.org.pl/ |
|
| a może ekologiczne paliwo zamiast benzyny ??? https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=20111 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | adamkatowice [ śr sie 02, 2006 8:48 am ] |
| Tytuł: | a może ekologiczne paliwo zamiast benzyny ??? |
Witam Sporo mówi się o użytkowaniu oleju rzepakowego do napędzania diesla, a nie wiele o innych laternatywach dla samochodów napędzanych benzyną / no może poza przeróbkami na gaz/. Przeglądając sieć znalazłem taki to opis produkcji paliwa, a ściślej etanolu. Może ktoś już testował takie paliwko i sie podzieli informacjami - jest to o tyle ciekawe, że auto (jak pisze autor tekstu) nie wymaga drastycznych przeróbek. Inną kwestią pozostaje możliwość wykorzystania takiego paliwa do celów bardziej rozrywkowych A tu link http://www.lr.pl/paliwo.html Pozdrawiam Adam |
|
| Autor: | zebda [ śr sie 02, 2006 9:00 am ] |
| Tytuł: | |
Jak bedzie w cenie gazu to pierwszy zaczynam lac do Mercedesa! |
|
| Autor: | Noon [ śr sie 02, 2006 10:16 am ] |
| Tytuł: | |
Ciekawa sprawa, tyle że trzeba by było (przynajmniej w moim przypadku) nastawić kilka beczek . Szkoda tylko, że to tak długo trwa, no i garaż musiał bym poświęcić . Jest jeszcze jeden aspekt ... nie wiem ile z tego wszystkiego trafiło by do baku
|
|
| Autor: | wielki3333 [ śr sie 02, 2006 10:51 am ] |
| Tytuł: | |
no właśnie przecież to przepis na bimber |
|
| Autor: | MacKuz [ śr sie 02, 2006 11:35 am ] |
| Tytuł: | |
Noon pisze: Jest jeszcze jeden aspekt ... nie wiem ile z tego wszystkiego trafiło by do baku No biorąc pod uwage to zdanie: Cytuj: Zasada ogólna jest taka, że czym lepszy surowiec (jakościowo i smakowo) tym lepszy produkt końcowy.
to powstaje nam hmmmm księżycówa jak ta lala więc z wlewaniem tego do baku może być problem - ja mam chyba za słaba silną wole |
|
| Autor: | erio [ śr sie 02, 2006 12:09 pm ] |
| Tytuł: | |
a gdzie mozna kupic i za ile etanol (bez akcyzy ?? ) ... i w jakim procentowym natężeniu lac to do baku zeby auto jezdzilo zamiast na PB 98 ??, trzeba cos przerobic ? |
|
| Autor: | adamkatowice [ śr sie 02, 2006 12:17 pm ] |
| Tytuł: | |
A jak by tak z denaturatem poeksperymentować, lub spirytusem technicznym. Z tego co wiem to połowa Ameryki Południowej zasuwa na etanolu . A jak policja zatrzyma to można im wtedy nadmuchać z rury wydechowej i niech sprawdzaja kto tu pił.
Pozdrawiam |
|
| Autor: | Noon [ śr sie 02, 2006 2:53 pm ] |
| Tytuł: | |
adamkatowice pisze: A jak by tak z denaturatem poeksperymentować, lub spirytusem technicznym.
Niegłupie, trzeba rozeznać się w temacie. Taki denaturat trzeba by jakoś oczyścić. Tu jest wykaz substancji którymi skażany jest spirytus. Większości nie chciał bym mieć w baku, chociaż nie wiem jak duży wpływ destrukcyjny one by miały na silnik w tych proporcjach które podają. |
|
| Autor: | adamkatowice [ śr sie 02, 2006 3:27 pm ] |
| Tytuł: | |
Witam ponownie Znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item117655968_spi ... ekcja.html Zakładając, że nie leje się 100% takiego spirytusu to można na tym wyjść do przodu. Pozdrawiam Adam |
|
| Autor: | michau [ śr sie 02, 2006 4:19 pm ] |
| Tytuł: | |
adamkatowice pisze: Witam ponownie
Znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item117655968_spi ... ekcja.html Zakładając, że nie leje się 100% takiego spirytusu to można na tym wyjść do przodu. Pozdrawiam Adam Dodajac koszt wysylki wychodzi 9,7zl za litr. To juz chyba lepiej tankowac PB |
|
| Autor: | Bukol [ śr sie 02, 2006 4:36 pm ] |
| Tytuł: | |
hahahaha - Piotrek od dawna stosuje ten przepis, sam niejednokrotnie miałem okazję na rajdach Land Serwisu "poszaleć" na tym paliwie. Powiem tyle - kopa ma zeje..... i nie trzeba popitki. Ale do baku bym tego nie lał - szkoda
|
|
| Autor: | mycha [ śr sie 02, 2006 4:38 pm ] |
| Tytuł: | |
jedna rureczka do baku i możemy pociągać drinki nawet bez parasolki
|
|
| Autor: | BamBam [ śr sie 02, 2006 5:21 pm ] |
| Tytuł: | |
michau pisze: 9,7zl za litr
a nie za kanke 5l?? |
|
| Autor: | michau [ czw sie 03, 2006 10:28 am ] |
| Tytuł: | |
BamBam pisze: a nie za kanke 5l??
Kanka 5 litrow kosztuje na tej aukcji 39zl+9,5zl za wysylke. (39+9,5)/5=9,7 za litr |
|
| Autor: | BamBam [ czw sie 03, 2006 11:51 am ] |
| Tytuł: | |
michau pisze: BamBam pisze: a nie za kanke 5l?? Kanka 5 litrow kosztuje na tej aukcji 39zl+9,5zl za wysylke. (39+9,5)/5=9,7 za litr tosmy sie dogadali masz racje, ze tak wychodzi. ja popatrzylem na koszt wysylki |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa UTC+01:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|