MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://www.forum.w114-115.org.pl/

[W123]Becker Taxi Alarmgerat
https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=24&t=42749
Strona 1 z 1

Autor:  hecto [ czw lip 23, 2009 10:33 am ]
Tytuł:  [W123]Becker Taxi Alarmgerat

Mam u siebie w samochodzi takie cuś własnie
Jest podłaczone kostką-przejsciówką do wiazki z badylka przy kierownicy pod obudową kolumny kierownicy jest przycisk-do nacisniecia kolanem chyba- prąd na tym cudzie techninki jesttylko niewiem jakie dokładnie są tego funkcje i pozatym dwa przewody oznaczone "Impuls 90/min+10/min-15/min Dachzeichen" i "konstant (funkgerat)" są niepodłaczone do niczego a trzy inne(id ace w jednej wiazce z zasilaniem są poprostu obciete i niemaja oznaczeń żadnych :( Moze ktoś ma jakąś wiedze lub dokumentacje tego urzadzenia
http://www.w114-115.org.pl/forum/img01/ ... CN2003.jpg

Autor:  class [ czw lip 23, 2009 10:43 am ]
Tytuł: 

Tak mogły być wyposażane wersje taxi.
W razie "napadu" kolanem uruchamiany był alarm i auto błyskało awaryjnymi i brzęczało klaksonem ;)
Na youtube powinien być filmik z epoki i ten wynalazek w akcji.

Autor:  hecto [ czw lip 23, 2009 12:08 pm ]
Tytuł: 

do tego juz dotarłem w bardzo skromnym briefie jest coś p wyłaczniku alarmu który miałby sie znajdować pod maską nic niestety niemam pewnie jest to zwiazane z odcietymi kablami potrzebowałbym schematu jakiegos by to przywucić do funkcjonalności

Autor:  siekan [ czw lip 23, 2009 4:51 pm ]
Tytuł: 

To jest jakieś taksówkarskie zabezpieczenie. Ojciec miał podobną rzecz w budyniowym Passacie B5. Z tego co pamiętam to dało się to tylko wyłączyć poprzez zdjęcie klem z akumulatora.

Autor:  W107E21 [ sob sie 01, 2009 11:05 pm ]
Tytuł: 

w nowszych mercedesach w bagazniku jest ukryty wylacznik tego alarmu .

Autor:  KamilKamil [ ndz sie 02, 2009 4:32 am ]
Tytuł: 

siekan pisze:
dało się to tylko wyłączyć poprzez zdjęcie klem z akumulatora.




W107E21 pisze:
w nowszych mercedesach w bagazniku jest ukryty wylacznik tego alarmu .



Więc jak ? Na chłopski rozum, kto montowałby przycisk ułatwiający wyłączenie alarmu w bagażniku skoro odpięcie klem zajmuje więcej czasu??

Autor:  W107E21 [ ndz sie 02, 2009 9:54 am ]
Tytuł: 

KamilKamil pisze:
siekan pisze:
dało się to tylko wyłączyć poprzez zdjęcie klem z akumulatora.




W107E21 pisze:
w nowszych mercedesach w bagazniku jest ukryty wylacznik tego alarmu .



Więc jak ? Na chłopski rozum, kto montowałby przycisk ułatwiający wyłączenie alarmu w bagażniku skoro odpięcie klem zajmuje więcej czasu??

tu nie jest potrzebny chlopski rozum :)
widzialem taki wylacznik w 211 . a po co on tam jest ?
moze po to zeby nie zdjemowac klemy jak w aucie jest duzo elektroniki i wszystkie ustawienia sie resetuja.
a moze po to ze jest trudny dostep do klem jak np wlaczysz przez przypadek alarm na osiedlu w nocy?
zlodziej czy napastnik raczej nie bedzie grzebal i szukal tego w bagazniku wiec wg mnie jest to bezpieczne i logiczne rozwiazanie

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/