MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://www.forum.w114-115.org.pl/

[W124] - chwila grozy, kupa hałasu i koniec jazdy...
https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=19490
Strona 1 z 1

Autor:  ertee [ pn cze 26, 2006 2:18 am ]
Tytuł:  [W124] - chwila grozy, kupa hałasu i koniec jazdy...

no i stało się... nieoczekiwana awaria na trasie :o
w piątek coś mi zaczęło wyć podczas "ciągu" (czyt. jazdy na biegu) więc wjeżdżam na kanał oglądam i widze, że jest spory luz na łożysku oporowym na środku wału napędowego, po rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że pewnie wał wchodzi w rezonans i dlatego wyje podczas jazdy. Przy okazji obejrzałem przegub przy tylnej części wału, który okazał się już w nienajlepszym stanie co kwalifikowało go do wymiany. W sobote kupiłem łożysko i pełen nadzieji, że po południu wezme się za jego wymianę postanowiłem jeszcze pojechać na uczelnie... niestety W124 nie podołał już temu zadaniu... przy ok 100 km/h nagle huk, zgrzyt, rąbanie więc hamulec w podłoge i zjeżdżam na pobocze... wychodze z auta i zbieram części :o na drodze leżały rozsypne drążki, które łączą lewarek zmiany biegów ze skrzynią. Lewarek miał już od dawna spore luzy i prawdopodobnie to on był przyczyną awarii, jeden z tych drążków musiał wypaść po czym uderzył w przegub na wale, który jak się okazało ze starości był już sparuszały, uderzenie spowodowało wyrwanie się przegubu, wyrwanie wszystkich drążków od lewarka, poobijanie wału napędowego i komory w podwoziu :cry:
Nie za bardzo dało się holować biedaka bo wał uderzał wciąż o komorę, dopiero interwencja mechanika i wykręcenie całego wału umożliwiło holowanie autka...

Wobec powyższej sytuacji mam pytania do szanownych kolegów, a mianowicie:
1. Kontaktowałem się z panem z miejscowości Chodzież, który to prowadzi szrot mercedesów, ceny ma dość przyzwoite i tu moje pytanie, czy któryś z kolegów kupował już jakieś części od tego pana i czy wszystko jest ok?

2. Czy ktoś zna jakiś inny szrot z częściami do MB (W124 200D, 1985) i przyzwoitymi cenami znajdujący się w okolicach Kalisz/Wrocław/Milicz/Kępno ?

Autor:  adler1934 [ pn cze 26, 2006 12:01 pm ]
Tytuł: 

Zazwyczaj dzieje się to trochę inaczej:Najpierw rozpada się przegub,który wywala jak to mówisz drążki.Dziwne,że mechanik sprawdzając tył i środek nie sprawdził przodu.Oswobodzony wał często często gnie tzw.flanszę ,trzeba też sprawdzić łożysko.Ja nie sprawdziłem i w krótkim czasie po naprawie miałem dziurę w skrzyni wielkości pięści,ale do domu dojechałem.

Autor:  ertee [ pt cze 30, 2006 10:21 am ]
Tytuł: 

Pojechałem i kupiłem części u Pana Wojtka w Budzyniu koło Chodzieży, nr tel. 602836622, co prawda mój portfel jest chudszy o 1000 PLN ale kupiłem troche części i sporo brakujących mi drobiazgów ;) Obsługa miła ale trzeba się liczyć z tym, że niektóre części będzie trzeba samemu wykręcić, pan Wojtek użyczy do tego swoich kluczy ;)
Jak ktoś potrzebuje części do W124 to polecam tego pana :)

Autor:  gibber [ pt cze 30, 2006 4:11 pm ]
Tytuł: 

Sluchaj a czesci do W201 tez sie tam znajda ? Potrzebuje podlokietnika i zapewne niezniszczonego bagnetu do sprawdzania poziomu oleju w automacie.

Autor:  Wojtyla [ pt cze 30, 2006 4:32 pm ]
Tytuł: 

Witam
ertee pisze:
2. Czy ktoś zna jakiś inny szrot z częściami do MB (W124 200D, 1985) i przyzwoitymi cenami znajdujący się w okolicach Kalisz/Wrocław/Milicz/Kępno ?

Jak interesują Cię graty w Rzeszotarach koło Legnicy to mogę podać namiar (ceny przyzwoite [zlosnik] z naciskiem na śmieszne)
pozdro

Autor:  ertee [ pt cze 30, 2006 6:16 pm ]
Tytuł: 

Wojtyla pisze:
Jak interesują Cię graty w Rzeszotarach koło Legnicy to mogę podać namiar (ceny przyzwoite [zlosnik] z naciskiem na śmieszne)
pozdro


Jasne, że chce nr telefonu, zawsze warto zadzwonić i spytać o cenę ;)

gibber pisze:
Sluchaj a czesci do W201 tez sie tam znajda ? Potrzebuje podlokietnika i zapewne niezniszczonego bagnetu do sprawdzania poziomu oleju w automacie.


Widziałem tam jakieś części do W201 choć facet zajmuje się głównie W124. Myślę, że bagnet powinien być a podłokietnik możliwe że pasuje od W124, dzwoń i pytaj :)

Autor:  Borys [ ndz sie 06, 2006 1:00 am ]
Tytuł: 

ertee pisze:
Myślę, że bagnet powinien być a podłokietnik możliwe że pasuje od W124, dzwoń i pytaj


Z tego co wiem, podlokietnik w W124 jest szerszy niz w W201... Moze sie myle, albo jestem pijany... :)
Pozdrawiam!

Autor:  gibber [ ndz sie 06, 2006 8:19 am ]
Tytuł: 

Zalozylem juz oryginalny podlokietnik (kupiony z allegro, moge dac namiar na sprzedajacego - wporzadku facet) i powiem, ze bez spawarki nie da sie zamontowac podlokietnika z W124 do W201 i vice versa :lol:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/