MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://www.forum.w114-115.org.pl/

Pech - przednia szyba do wymiany - polecany zakład (WAW)
https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=21190
Strona 1 z 1

Autor:  terry [ pn paź 02, 2006 3:28 pm ]
Tytuł:  Pech - przednia szyba do wymiany - polecany zakład (WAW)

Witam wszystkich na Forum!

W weekend kamień prawdopodobnie z samochodu wjeżdzającego na wiadukt nad Żwirki i Wigury w Warszawie uszkodził mi dość poważnie przednią szybę (W124 sedan, 1988).
Efektem jest spory odprysk z pęknięciami rozchodzącymi się w głąb szyby. Wziąwszy pod uwagę, że szybka jest i tak już zużyta (sporo rysek i drobnych śladów po kamieniach, jakieś rozwarstwienia na brzegach), najlepsze wyjście to wymiana.

Na tę chwilę mam 2 firmy w Warszawie, które mogą wymienić szybę:
1) http://www.samnet.com.pl - szyba Sigla z wymianą i dojazdem do klienta za 360 PLN
2) http://www.jaan.com.pl (Połczyńska) - szyba Nordglass z wymianą 300 PLN.

Obie z paskiem.
W Jaanie zeznali, że potrzeba 2 godziny na wymianę i schnięcie kleju, po czym mozna jechac.
W Samnet twierdzą, że wymiana to ok. półtorej godziny, ale schnięcie to 4 godziny. Tutaj więc wolałbym, żeby mi to zrobili w moim garażu, gdzie samochód spokojnie sobie postoi w cieple i suchym przez noc.

Co do szyb, chyba wolałbym Siglę (bo zgodna z tymi, co mam w oryginale - to chyba produkcja Pilkington). O Nordglass wyczytałem, że łatwiej się rysuje.
Niepokoją mnie różnice co do czasu schnięcia kleju.

No i pytanie - które z tych miejsc wybrać?
Czy ktoś z Was może polecić taki punkt w Warszawie, w którym wymianę zrobią w rozsądnej cenie i nic nie zepsują? Koledzie uszkodzili plastiki wewnętrzne na słupku podczas wymiany - nie chciałbym mieć takich atrakcji, że nie wspomnę o innych (pękanie, przeciekanie, itd.).

Pozdrowienia dla wszystkich Kierowców MB i Kierowniczek, których ostatnio widuję coraz więcej :-)

Autor:  mza [ pn paź 02, 2006 3:30 pm ]
Tytuł: 

Daruj sobie Nordglass - szybko się rysuje i robi w takie kropki...

Autor:  miś89 [ pn paź 02, 2006 4:02 pm ]
Tytuł: 

Witam

Jesli o mnie chodzi to raczej wszedlbym w silga
1.Lepsza jakosc (moim zdaniem)
2.Szyby sigla lub sekurit byly oryginalnie montowane w mercedesach przynajmniej w tych ktore ja do tej pory mialem
3.ewentualnie safevue czy cus takiego mam taka z przodu (widocznie poprzedni wlasciciel musial wymienic) i jak narazie bez zadnych problemow :lol:

Autor:  gibber [ pn paź 02, 2006 8:13 pm ]
Tytuł: 

No a ja kupilbym oryginalna za 323 zl
http://www.czesci.mercedes-benz.pl/?act ... od_id=3241

:lol:

Autor:  Seweryn [ ndz cze 29, 2008 10:14 am ]
Tytuł:  [W124] Przednia Szyba

Witam,

W związku z powyższym tematem mam krótkie pytanko. Czy w W124 przy wymianie przedniej szyby należy jeszcze coś zdemontować oprócz wycieraczki (tapicerkę, itp.)? Czy po wymianie widać, że szyba była wymieniona, czy łatwo coś uszkodzić i generalnie na co uważać przy tej operacji? Czy zdarza się, że po wymianie szyba cieknie lub są inne problemy?
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Autor:  BrunoGiamatti [ ndz cze 29, 2008 11:07 am ]
Tytuł: 

Jeśli zrobi dobry fachmajster to cieżko poznać się czy wymieniana czy nie.. ale jak się uprzeć to zazwyczaj da się dopatrzeć, że wklejana nowa szyba była.
No i czasami zdarza się, że cieknie ...

Autor:  Krzysztof [ ndz cze 29, 2008 9:56 pm ]
Tytuł: 

Witam

Ja wymieniłem w swoim aucie przednią szybkę w Pilkingtonie i niestety to chała.

W zimę czyściłem skrobakiem szybkę - ach te zaspanie - no i mam takie rysy że masakra.

Poza tym kropki malutkie - śmiechu warte.

Porażka - więc Pilkingtona nie polecam.

Autor:  mati123ce [ ndz cze 29, 2008 10:58 pm ]
Tytuł: 

Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z wklejaniem szyby to lepiej oddaj to w ręce dobrego fachowca. Pomijając to że do wycięcia szyby jest specjalny drut to położenie kleju jest już większą sztuką aby ta potem nie ciekła.
Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/