MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://www.forum.w114-115.org.pl/

zdycha ...
https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=22603
Strona 1 z 1

Autor:  master [ pn gru 11, 2006 10:40 pm ]
Tytuł:  zdycha ...

Rano po odpaleniu zaczeło nim rzucać szarpać, gasł. Objawy jakby silnik chodził na jednym cylindrze. Po "lekkim" przegazowaniu , kłębach dymu, wystrzałach jak z ckmu, obudzeniu pół - osiedla praca silnika sie w miare ustabilizowała. No i tak - w "serwisie" pierwsze o co sie spytali to gdzie był tankowany - BP ultimate (najdroższa ropa w 3mieście). Gości z "serwisu" to zdziwiło, bo w ciągu tygodnia mieli juz 3 takie przypadki. Zalecenia płukanie zbiornika, nowe filtry i zalanie ON z SHELLa. Teraz tylko pozostało sie modlić, aby wtryski jeszcze działały, w co wątpie ...

Autor:  Debesciak [ wt gru 12, 2006 5:53 pm ]
Tytuł: 

nie ma jak to porzadna ruska ropa :P jezdze na niej chodzi samochodzik jak exa

Autor:  master [ śr gru 13, 2006 12:45 am ]
Tytuł: 

Dziś znalazłem chwile i poszedłem go odpalić - tym razem chodził PRAWIE normalnie, czyli po prostu nie trzymał równych obrotów. I to tyle niepokojącego na dziś było. Jak za kilka dni znajde trochę czasu to zrobie płukanie zbiornika, nowe filtry itp. Póki co boję się nim wyjeżdżać z garażu.


Ktoś się orientuje jak to jest w tych silnikach z wtryskami- czy jak zaczynaja odmawiać posłuszeństwa to wszystkie , czy może tylko jeden po prostu sie zawiesza, a to jest ważne bo koszt nowego to min 500 zł/szt.

Autor:  sattann [ pt gru 22, 2006 7:06 pm ]
Tytuł:  zdycha

Tak on z bp to największy syf! Tylko Shell ! Mój znajomek tam tankował fieste diesla i miał rozbieraną głowice , to takiego" błota" na zaworach to jeszcze nie widziałem. Więc gościu zaczął tankować tylko na Shellu i po roku (nie pamiętam z jakiego powodu) znowu miał zawory na wierzchu- i czyste. Nie chce robić reklamy stacjom Shell ale mimo tego ,że nie mają najtańszego paliwa to jednak warto.

Autor:  roadrunner [ pt gru 22, 2006 9:08 pm ]
Tytuł: 

Mysle ze to zaleznie od regionu w Szczecinie przy pierwszych mrozach auta ktore mialy problem z zamarznietymi filtrami (i zawitaly do naszego warsztatu) to w wiekszosci tankowane na shellu.

Autor:  benek [ ndz gru 24, 2006 5:10 pm ]
Tytuł: 

roadrunner pisze:
Mysle ze to zaleznie od regionu w Szczecinie przy pierwszych mrozach auta ktore mialy problem z zamarznietymi filtrami (i zawitaly do naszego warsztatu) to w wiekszosci tankowane na shellu.


To zależy, ale są stacje o których nie było słychac że trefny towar pchały i mają jakąś tam renome;) Ja mimo że nie mam cdi to tez 99%shell, wiem ze pompy lucasa są delikatne, znajomy zajechał popme w 220d bo ropka była kwasem odbarwiana, więc trzeba uwazać a od taniego załatwianego paliwa z daleka :)

Autor:  Marcin S [ ndz gru 24, 2006 6:51 pm ]
Tytuł: 

jak zatankowałes takiego paliwa, i masz z tego powodu jakies uszkodzenia w samochodzie - może pomyslisz o odszkodowaniu, lub przynajmniej dla własnej satysfakcji "uprzyjemnisz" im życie.



ja zastanawaim sie co zrobić jak do 55L baku wlejesz o 10% więcej paliwa, bierzesz fakture VAT( samochód na firme) (względnie paragon)... no i właśnie co dalej, bo jakim cudem zmieści sie 60,5L [totalszok]
Raz juz przyłapałem sprzedającego że chciał mnie zrobić "w wała", do karnistra 5L weszło 5,5L, pytam jak to możliwe... nawet nei poprosił o płacenie. ALe to było 5,5L... a jak to się ma do pełnego baku?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/