MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://www.forum.w114-115.org.pl/

Silnik wycieraczki przód
https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=45547
Strona 1 z 1

Autor:  redy [ czw gru 17, 2009 5:57 pm ]
Tytuł:  Silnik wycieraczki przód

Witam,
mam pytanie: czy możliwe jest że włączenie przymarzniętej wycieraczki mogło spowodować spalenie silnika?
Małżonka zaserwowała dzisiaj jej taką kurację, efektem jest smród spalenizny w środku auta i wycieraczka, która umarła w pozycji pionowej.
Pogoda nie fajna i przed wydłubaniem silnika chciałbym ustalić czy to dobra droga.

PS Bezpieczniki w puszce wyglądają ok.
PS2 Czy silnik wycieraczki tylnej w kombi jest taki sam jak przedniej?

Proszę kolegów o pomoc.....

Autor:  Gerri [ czw gru 17, 2009 9:02 pm ]
Tytuł:  Re: Silnik wycieraczki przód

redy pisze:
czy możliwe jest że włączenie przymarzniętej wycieraczki mogło spowodować spalenie silnika?

Możliwe. Równie prawdopodobne jest, że spaliły się styki w gałce wyłącznika pod kierownicą. A bezpieczników nie sprawdza się "wyglądają dobrze" - tylko KONIECZNIE TRZEBA WYJĄĆ BEZPIECZNIK I SPRAWDZIĆ BLASZKĘ PAZNOKCIEM ORAZ OBEJRZEĆ KOŃCÓWKI STYKOWE (czy nie są zaśniedziałe) W razie podejrzeń wymienić na nowy.
O sprawdzaniu bezpieczników BYŁO - niejeden na takim sprawdzaniu "na oko" już się przejechał. Po rozebraniu połowy auta okazuje się, że przyczyną był wadliwy, źle sprawdzony bezpiecznik
redy pisze:
PS2 Czy silnik wycieraczki tylnej w kombi jest taki sam jak przedniej?

[zlosnik] [zlosnik] [zlosnik]
Nie obniżajmy poziomu forum do poziomu piaskownicy... ;)

Autor:  przemo2880 [ czw gru 17, 2009 10:09 pm ]
Tytuł: 

Witam miałem podobny problem u mnie wycieraczka sama sobie biegała jak chciała potem zaczął sie delikatny smród w kabinie.Trzeba było ingerowac pierwsze za co sie wziołem to był silniczek wycieraczki.Wymontowanie nie jest trudne,rozebrałem a tam na dwóch szczotkach czarny nalot i smród nowe szczotki i śmiga jak głupi.Drugą sprawą jaka sie zajełem to przełacznik kierunków który posiada wszystko w jednym i tu schody sie zaczeły.problem z odkreceniem kierownicy i poduszki.A potem zabawa śrubka po śrubce i jakoś dałem rade to urzadzonko wyciagnąć .Położyłem na stół rozebrałem wszystko w drobny mak złożyłem wyczysciłem i śmiga.Ktoś zapyta po co to wykrecałem?Odpowiem bo jak delikatnie dotykałem wycieraczka sie wzbudzała.

Autor:  redy [ sob gru 19, 2009 1:28 pm ]
Tytuł: 

Mały upgrade przed zakupami :(
Oczywiście Gerri miał racje - bezpiecznik był spalony.
Po wymianie ledwo, ledwo dojechało do połowy wydając jargoczący dźwięk i znowu spaliło bezpiecznik.
I teraz pytanie - kupować sam silniczek (150-200zł) czy cały mechanizm (400zł drooogo chyba)?

Autor:  darus [ sob gru 19, 2009 4:10 pm ]
Tytuł: 

Moim zdaniem, silnik jest dobry, problem może leżeś w mechaniźmie, który stawia zbyt duzy opór, a tym samym robi obciążenie dla instalacji.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/