MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz
https://www.forum.w114-115.org.pl/

Czy naprawią mi to w ASO ?
https://www.forum.w114-115.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=46321
Strona 1 z 1

Autor:  bary123ce [ ndz sty 24, 2010 9:48 am ]
Tytuł:  Czy naprawią mi to w ASO ?

Posiadam w swoim W140 system CNS/ICS ale problem w tym, że panel sterujący szwankuje, bo często nie reaguje na przyciski. Po wielu nieudanych i udanych próbach diagnozy wiem, że cały osprzęt działa, tylko ten cholerny japoński sterownik pada.
W EPC jest adnotacja, że część może być naprawiana. "697 - PART IS ONLY OR ALSO SUPPLIED AS RECONDITIONED PART"
W cenniku Mercmanii jest również taka pozycja:
140820682670 MODUL ELEKTRONICZNY
regeneracja/wymiana cena 1173.31 zł
Znalazłem taki w Japonii używany, ale skoro mogę mieć to naprawione z gwarancją to chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje, czy ASO faktycznie mi to naprawi?
Jeśli tak to które? Bo ASO, do którego ja jeżdżę odpada, oni nawet nie chcą słuchać właścicieli aut starszych niż 10 lat [szalone]

Tak wygląda cały ten wynalazek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Autor:  laudan [ ndz sty 24, 2010 10:33 am ]
Tytuł:  Re: Czy naprawią mi to w ASO ?

Naprawa w ASO polega na zamowieniu czesci regenerowanej i wymianie, ale w pl ASO o tym bym zapomnial. Oni maja trudnosc ze znalezieniem wpisow serwisowych, czy DK aut starszych, co mowic o takich sprzecie. Sprobuj w DE, chyba masz dosc blisko [oczko]

Autor:  bary123ce [ ndz sty 24, 2010 10:40 am ]
Tytuł: 

w moim przypadku dochodzi jeszcze kwestia braku czasu- aukcja ww. panelu na aukcji japońskiej kończy się za kilka dni [szalone]
Drugiej takiej okazji może nie być.
chyba kupię zamiennik i ten, który mam na spokojnie naprawię.
Ciekaw jestem o jakiej części regenerowanej jest mowa, bo chyba nie bawią się w diagnozę tego a wymieniają w ciemno jakiś element.
Czy do takiej zabawy potrzebne jest im całe auto czy mogę zostawić panel w DE i po jakimś czasie odebrać gotowy?
też wydaję mi się, że w naszym ASO nie ma szans na taką naprawę [szalone] to jest żałosne :(

Autor:  wau [ ndz sty 24, 2010 10:51 am ]
Tytuł: 

laudan pisze:
Oni maja trudnosc ze znalezieniem wpisow serwisowyc



bo wszystko robią,żeby ich nie było. ;)


bary123ce pisze:
Znalazłem taki w Japonii używany, ale skoro mogę mieć to naprawione z gwarancją to chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje, czy ASO faktycznie mi to naprawi?
Jeśli tak to które? Bo ASO, do którego ja jeżdżę odpada, oni nawet nie chcą słuchać właścicieli aut starszych niż 10 lat



Wysłem Ci maila na priv ,napisz zapytaj .

Autor:  bary123ce [ ndz sty 24, 2010 11:02 am ]
Tytuł: 

dzięki wau, napisałem do Macieja ;) Zobaczymy co on na to.

Autor:  Gerri [ ndz sty 24, 2010 11:28 am ]
Tytuł:  Re: Czy naprawią mi to w ASO ?

laudan pisze:
Naprawa w ASO polega na zamowieniu czesci regenerowanej i wymianie, ale w pl ASO o tym bym zapomnial.

I tu jest racja: ASO ma możliwość ZAMÓWIĆ (nie naprawić!) część regenerowaną. Zazwyczaj do numeru części dodaje się wtedy indeks "80"
Takie zamówienie może zrobić każda autoryzowana stacja - również w Polsce. Są to części po fabrycznej regeneracji, na które udzielana jest pełna gwarancja. Tak więc nie dostaniesz spowrotem swojego audio - lecz zupełnie inne. Czasami warunkiem otrzymania części regenerowanej jest zwrot części uszkodzonej. Tutaj jedna uwaga: trzeba sobie porównać ceny części nowej i tej po regeneracji. Czasami może się okazać, że część nowa jest tańsza! [zlosnik]

Autor:  bary123ce [ ndz sty 24, 2010 11:44 am ]
Tytuł: 

Gerri właśnie w cenniku do numeru są dodane dwie cyfry- "70".
Cena nowej części to ponad 18000zł. Regenerowanej trochę ponad 1100zł.
Skoro każde ASO może to zamówić, to biorę panel pod pachę i w poniedziałek rano jestem u nich osobiście!!! <br>Dodano po 5 minutach.:<br> Gerri faktycznie znalazłem też taki numer z indeksem "80" i cena już powala bo ponad 11000zł.
Co oznacza zatem ten indeks "70" ? (140820682670 MODUL ELEKTRONICZNY regeneracja/wymiana cena 1173.31 zł )[/b]

Autor:  Gerri [ ndz sty 24, 2010 12:02 pm ]
Tytuł: 

bary123ce pisze:
Co oznacza zatem ten indeks "70"

Nie pamiętam - nie chcę prowadzać w błąd...
Może właśnie "za zwrotem starego urządzenia"?
Na to pytanie podejrzewam że kompetentnej odpowiedzi udzieli pracownik ASO. Tylko gadaj z kimś, kto ZAMAWIA CZĘŚCI (pracownikiem magazynu) a nie z krawacikiem który wypisuje zlecenia. [oczko]

Autor:  bary123ce [ ndz sty 24, 2010 12:18 pm ]
Tytuł: 

OK, wielkie dzięki, może faktycznie jest to opcja "za zwrotem starego urządzenia". Jutro od rana ich zaatakuję ;)

Autor:  VALENTINE123 [ ndz sty 24, 2010 12:23 pm ]
Tytuł: 

Niemiecki cennik pokazuje tylko regenerowane ,ale cena zabija:


Obrazek


Daj to ustrojstwo do jakiegos elektronika ,który naprawia radia .Może są jakieś przerwy czy zimne luty i zrobisz to za grosze .Sprawdź czy wszystkie przyciski klikają ,bo jeżeli którys się zacina lub jest mocno zużyty to jego zwarcie moze zablokować całą klawiaturę.Zazwyczaj jest to najcześciej uzywany przycisk.

Autor:  bary123ce [ ndz sty 24, 2010 12:50 pm ]
Tytuł: 

dzięki Val,
panel był już naprawiany w 3 różnych miejscach, zacząłem od wyeliminowania zimnych lutów, poluzowanych styków.
Następnie, w największą tego roku śnieżycę :) , auto zawiozłem do kolegi noc, który posiada zakład elektroniki samochodowej w Warszawie, zdobył dla mnie dokumenty dot. całego tego systemu i to on polecił mi poszukać dobrego elektronika, gdyż wykluczył awarię innych podzespołów, a niestety sam nie bawi się w takie zaawansowane naprawy. Bosch też odmówił chęci naprawy.
Teraz ustrojstwo jest u kolejnego elektronika, który rozpracował działanie panelu, przy mnie to rozbierał i wszystkie przyciski są ok. Jutro po wizycie w ASO jestem z nim umówiony na dalszą walkę ale już po zamontowaniu w aucie.
Niestety nie posiadam żadnej mapy do tej klawiatury i to jest problem.

Autor:  bary123ce [ pn sty 25, 2010 1:26 pm ]
Tytuł: 

byłem w ASO... Index "70" daje mi to, że oddaję swój niesprawny panel a oni mi dają regenerowany (pewnie obudowa zostaje ta sama) i obcinają 700zł z ceny nowego [szalone] Wychodzi ponad 15.000zł.
Muszę kupić ten w Japonii [szalone]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/