MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt sie 08, 2025 2:23 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: pn mar 09, 2009 12:30 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 28, 2008 12:48 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Udało mi sie zakupić po 'okazyjnej cenie' takie małe pudełeczko/zestaw służący do podlączenia iPoda (iPhone i wszystkie inne i**) do standardowego radia w MB. Oczywiscie kierownica wielofunkcyjna jest.
Podełko ma kilka kabelków: zasilający, kabel sieciowy z RJ45 oraz wyjscie/wejscie do podlączenia iPoda.
Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak 'dobrac' sie do radia od 'zaplecza' czyli zdjąć maskownicę radia w W204 i zamontować ten zestaw ?

z gory wielkie dzieki.

_________________
-----------------------------------------
73!
petre
W204 C180 "Luluś"


Na górę
 Tytuł:
Post: pn mar 09, 2009 8:29 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr lut 04, 2004 12:38 am
Posty: 2215
Lokalizacja: Limerick
Wątpię żeby ktoś na forum miał praktyczną wiedzę na ten temat. Jestem natomiast prawie pewien, że szczegółowa instrukcja domontowania wiązki "i-Pod" jest w programie WIS (łącznie z demontażem radia i odpowiednim przeprogramowaniem)
Jest na pewno do modelu 203 - tak więc do 204 też powinna być.

_________________
W203 Kompressor


Na górę
 Tytuł:
Post: pn mar 09, 2009 8:48 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 28, 2008 12:48 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
szczegółowa instrukcja domontowania wiązki "i-Pod" jest w programie WIS

hm...a gdzie takie cos moge znalezc/zdobyc ?

_________________
-----------------------------------------

73!

petre

W204 C180 "Luluś"


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 13, 2009 12:34 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 28, 2008 12:48 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
a tak przy okazji - w schowku pasazera , po prawej stronie znajduje sie gniazdo, rzekomo maly 'jack' input AUX do radia.
Podlaczalem wczoraj przez wyjscie sluchawkowe swojego Ipoda , przestawialem na radyjku na AUX i nic...ciemnosc..Prawda li to ?

_________________
-----------------------------------------

73!

petre

W204 C180 "Luluś"


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 13, 2009 10:56 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: sob wrz 20, 2008 3:52 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Lublin / Kraśnik
To , że takie gniazdo istnieje, nie oznacza, że musi działać. Przykładowo, przyjaciółka w Mazdzie 6 ma oryginalne wyjscie z wtyczką do iPoda. Podłączaliśmy już Nano, Touch i iPhone'a. Zero reakcji ze strony auta, a iPod wyświetla informację, że jest podłączony i że ładuje baterię. Podobno istnieje jeszcze kwestia odblokowania samego sprzętu, ale nie znam nikogo, kto by to umiał zrobić. Mowa oczywiście o MB oraz Mazdzie, bo magików od VW/audi jest wielu. Podjedź do najbliższego serwisu i spytaj. Może dowiesz się czegoś co ułatwi Ci samodzielny montaż, gdy np. cena serwisu będzie kosmiczna.

Mój stryj w W204 również ma to wejście, i również ono nie działa. Tylko że on nawet nie interesował się tym, bo zmieniarka mu wystarcza i nie jest przekonany do gadżetów typy mp3player.

pozdrawiam

_________________
W210 320CDI Avantgarde.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl